Skocz do zawartości
Gość chłoporobotnik

Łąki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Mam 2ha ziemi w tym 0 ,5ha łąki

no i z ta ląką to mam kłopot

poradzcie czy aby dostać na nia dopłaty wystarczy

skosić raz ląkę jakimś rozdrabniaczem (orkanem)?

Tak naprawde nie mam co robic z sianem bo nie mam zwierząt

oprócz 5 kur a one siana nie jedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś tak pokosił w lipcu przed kontrolami to by grało ale nie wiem czy orkan to zgruntuje chyba że nic nie bedziesz siał aby nie urosła to zagra. A może ktoś by wydzierżawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydzierżawic - to żegnaj z dopłatami. Pogadaj z sasiadem - niech uzytkuje bez dzierżawy, i siano sam sprząta. ty nietracisz dopłaty, on ma pasze, łaka jest urzytkowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrzyk dobrze ci radzi ale ja myślę że sąsiad jeszcze powinien ci coś dać za to użytkowanie chociaż 500 zł/ rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wjacek - nie bądx pazerny - 1 ha łaki w wniosku to o ile sie ie myle około 500 zł, a jesli jeszcze na ONW to dodatkowy złocisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak wydzierżawi to nic z dopłat u mnie jak wydzierżawisz ziemię to możesz brać dopłatę i jeszcze ci dzierżawę zapłacą. Za 1 ha 3 klasy dostaniesz 300 zł i nic nie zapłacisz (podatek, spółka wodna). Ale moim zdanie to się zmieni chyba że krowiaże dostaną więcej limitów. U mnie to oni nabijali ceny a teraz już nie mają limitu - skonczył się a co do kwietnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no a może wiecie jak sytuacja sie przedstawia w spraie łak- generalnie nie można orać i posiać zboża, ale czy można zaorać i na nowo posiać trawę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na tyle wody, ze ta łaka bedzie się trzymać - czemu nie - tańsza taka powierzchnia w ekspoatacji nixli pole uprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zwołaj stado obyńców niech sobie ulża a ty za jaja kółko łowieckie tak zrób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam wszystkich. Przejmuje latem gospodarstwo 10 ha i mam pytanie.

Jak to jest, jesli sie wydzierzawi pole 10 ha innemu prywatnemu rolnikowi na przyklad na 10 lat (umowa pisemna zarejestrowana w gminie) to:

1. Czy mozna zapisac w umowie,ze doplaty beda dla mnie ?

2.Czy od takiej umowy i czynszu dzierzawnego placi sie jakies podatki?

3.Jaki czynsz za 1 ha ( III i IV klasa) zapisac w umowie?

Czekam na rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Przejmuje latem gospodarstwo 10 ha i mam pytanie.

Jak to jest, jesli sie wydzierzawi pole 10 ha innemu prywatnemu rolnikowi na przyklad na 10 lat (umowa pisemna zarejestrowana w gminie) to:

1. Czy mozna zapisac w umowie,ze doplaty beda dla mnie ?

2.Czy od takiej umowy i czynszu dzierzawnego placi sie jakies podatki?

3.Jaki czynsz za 1 ha ( III i IV klasa) zapisac w umowie?

Czekam na rady.

 

1. W umowie można zapisać wszystko (papier wszystko przyjmie) jednak wpis sprzeczy z prawem będzie poprostu nieważny - a ponieważ dopłaty są zwiazane z użytkowaniem Ustawą, dlatego też dopłaty będą należne faktycznemu użytkownikowi bez względu na to co jest napisane w umowie ...

2. czynsz dzierżawny nie jest dochodem z działalności rolniczej więc podlega podatkowaniu na zasadach ogólnych tak samo jak inne dochody (np. z wynajmu mieszkania)

3. Czynsz winnen w szczególności uwzględniać bonitację gleby, położenie, dojazd i warunki (korzystne lub nie) do produkcji rolniczej - najlepiej ustalić go na czynszu dzierżawnego nieruchomości podobnych na rynku - wówczas żadna ze stron nie będzie miałą żali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no a może wiecie jak sytuacja sie przedstawia w spraie łak- generalnie nie można orać i posiać zboża, ale czy można zaorać i na nowo posiać trawę???

 

Kiedyś (zaraz po wejściu do Uni) nie można było orać łąk i trzeba było wtedy i teraz 1 raz w roku ją skośic żeby dostać dopłate. A czy teraz można zorać łąke i posiać zboże ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś (zaraz po wejściu do Uni) nie można było orać łąk i trzeba było wtedy i teraz 1 raz w roku ją skośic żeby dostać dopłate. A czy teraz można zorać łąke i posiać zboże ??

 

Jeżeli w ubiegłym roku zadekralowałeś łąkę jako trwały użytek zielony to przez pięć lat nie możesz zmieniać na niej nic.A jezeli jej nie deklarowałes to możesz ją zaorać, tylko we wniosku musisz napisac w kolumnie uwagi NRU-nieaktualny rodzaj użytkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...