Skocz do zawartości
Technik rolnik

Premia Zwierzęca - SKANDAL!!! Przeszkoda dla młodego rolnika

Rekomendowane odpowiedzi

Premia zwierzęca to jedna wielka pomyłka. Każdy młody rolnik, który przejmie gospodsarstwo po okresie referencyjnym nie otrzyma juz nigdy takiej doplaty!!! Mało tego, jesli ktos w okresie referencyjnym mial chocby jedna koze a juz nie ma, to i tak bedzie dostawal co roku premie. Skandal, skandal, skandal!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle wykrzykników, wystarczy poczytać np instrukcje wypełniania wniosku o dopłaty bezpośrednie, lub rozporządzenie i bądzie wiadomo, że jest szansa aby tzn. młody rolnik otrzymała płatność zwierzęcą. Wystarczy trochę poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co tyle wykrzykników, wystarczy poczytać np instrukcje wypełniania wniosku o dopłaty bezpośrednie, lub rozporządzenie i bądzie wiadomo, że jest szansa aby tzn. młody rolnik otrzymała płatność zwierzęcą. Wystarczy trochę poczytać.

 

Jakbyś drugi rok z rzędu nie dostał premii zwierzęcej, napisał kilka odowłań, opóżnionoby Ci wypłate dopłat bezpośrednich, to też byś za wesoły nie był.

 

P.S Ustawe znam, chyba, ze cos przeoczyłem a jak takiś oczytany to oswiec mnie i innych forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przzykro mi, że niedostałeś Płatności zwierzęcej, ale zawsze gdzieś musi być jakiś haczyk, dlatego tej płatności nie dostałeś. Nie mówięże jest to sprawiedliwe bo znam gościa którego ojciec miał krowy i dużo zniemi, on miał swoje gospodarstwo, następnie przejąła gospodarstwo ojca i też nie dostaje tej płatności. okresreferencyjny to nie mój wymysł. Młody rolnik mudi tylko wg przepisów w odpowiednim czasie nabyć zwierzęta. Młody rolnik tzn. dla płatności zwierzęcej osoba która składa wniosek obszarowy po raz pierwszy. Trudno mi Ci pomóc ponieważ nie znam twojej sytuacji, jak złożyeś odwołanie to muszą go rozpatrzyć i wydać odpowiednią decyzję, gdy będzie niekorzystna pozostaje Sąd Administracyjny i czekanie na wyrok sądu. Powodzenia w walce z wiatrkami. Nie napisałeś czy są już dopowiedzi na te odołania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, są już odpowiedzi - NEGATYWNE. Rada dla przyszłych młodych którzy będą przejmować lub przejmują ziemię od ojca, jeśli chcecie otrzymywać płatność zwierzęcą musicie przejąć bydło w terminie 15 wrzesień - 14 marzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negatywne - z Oddziału regionalnego czy też sądu? Czy zasięgałeś jakiś porad prawnych. Jakby któś się zawziął to mógłby wysunąć tezę o niezgodniści z konstytucją, lub cos podobnego. Ciekaw jestem czy ktos w Polsce jeszcze bardziej ten temat drążył i do jakich doszedł wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negatywna z ARiMR. W tym roku sytuacja się powtórzyła więc juz nawet nie pisałem odwołania bo to tylko opóżniłoby mi wypłatę dopłat bezpośrednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę cię pocieszę wiem z pewnego żródła że ma się zmienić okres referencyjny dla PZ i może sie w 2009 roku na nią załapiesz Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trochę cię pocieszę wiem z pewnego żródła że ma się zmienić okres referencyjny dla PZ i może sie w 2009 roku na nią załapiesz Powodzenia.

Muszą się zmienić przepisy bo to jest już bardzo chore

" 5 lat temu" w (okresie referencyjnym) miałem przeżuwacza i na tej podstawie mam dopłaty

W obecnych przepisach prawie wszyscy pogubiliśmy się i nie wiemy ile to właściwie mamy trwałych użytków zielonych

PZ to płatności historyczne dziwny twór występuje chyba tylko w Polsce i miom zdaniem nie należy liczyć na rewolucję ,zwłaszcza że po wstąpieniu do UE ilość zadeklarowanych trwałych użytków zielonych zwiększyła się ponad 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trochę cię pocieszę wiem z pewnego żródła że ma się zmienić okres referencyjny dla PZ i może sie w 2009 roku na nią załapiesz Powodzenia.

 

Każde pocieszające słowo jest ważne, oby tylko prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLawe, powiesz coś więcej ? Co to za "pewne źródło" ? Czy to jedynie przejaw "wishful thinking", czy sa jakies realne podstawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodac nic ujac tylko polskie urzedasy potrafia wymyslec takie buble!!!!PZ jest wymysłem skierowanym przeciwko tym pseudo rolnikom co maja UZ. tylko dlaczego przy okazji prawdziwemu rolnikowi sie obrywa.miejmy nadzieje ze cos sie zmnieni bardzo dobrym rozwiazaniem było by te ustalenie nowego okresu referencyjnego np. wyliczenie DJP(Przezuwaczy) z 07 i możliwosc ich wykorzystania w płatnosciach 09 to juz by było cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trochę cię pocieszę wiem z pewnego żródła że ma się zmienić okres referencyjny dla PZ i może sie w 2009 roku na nią załapiesz Powodzenia.

Muszą się zmienić przepisy bo to jest już bardzo chore

" 5 lat temu" w (okresie referencyjnym) miałem przeżuwacza i na tej podstawie mam dopłaty

W obecnych przepisach prawie wszyscy pogubiliśmy się i nie wiemy ile to właściwie mamy trwałych użytków zielonych

PZ to płatności historyczne dziwny twór występuje chyba tylko w Polsce i miom zdaniem nie należy liczyć na rewolucję ,zwłaszcza że po wstąpieniu do UE ilość zadeklarowanych trwałych użytków zielonych zwiększyła się ponad 20%.

w 2009 w dopłatach obszarowych w ściśle określonycgh przypadkach istnieje możliwość przeliczenia na nowo płatności zwierzęcej

Czy ktoś z państwa wie jak traktowane są zwierzęta które mają "" niespójną historę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest zmiana. Mam w związku z tym ogłoszenie: ROLNIK SZUKA ŻONY Z DUUŻĄ P..Z...!!! (płatnoscią zwierzęcą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...