Skocz do zawartości
0lucas0

rębak do drzewa

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczow..czy jest ktos w posiadaniu jakiej kolwiek dokumentacji budowy rebaka do galezi i mogl by mi ja udostepnic..chcialbym sobie taka maszyne zrobic bo mam dostep do materialu i sprzetu skarawajacego a jestam zdania ze jak chcesz miec cos dobrego to musisz sobie zrobic to sam..z gory dziekuje i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sprzęt...

tylko na dodatkowym wyposażeniu ma jeszcze koła zamachowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ci sie sprawuje??jaka ilosc drzewa jest w stanie przewobic i w jakim czasie??jak grube galezie mozesz w nim ciac??i czy zrebki nadaja sie do brykietowania czy sa raczej za duze??pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to zrębki beda za duże i za mokre poszperaj na tym forum. http://www.brykieciarki.fora.pl/ Jeśli chcesz mieć opał tylko na swoje potrzeby to nie ma sęsu ich brykietować a jeśli chciał bys robic brykiet na sprzedaz to musisz najpierw zainwestować kupe kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze we wszystkim jest to, że najgrubsze gałęzie które można tym ciąć to ok 5-6cm (przynajmniej u mnie). Ale w pół dnia przyczepa "sieczki" gotowa, czyli połowa opału na zimę i co najważniejsze za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0lucas0 ja na własne potrzeby zamiast kupywać nowego rębaka zrobiłem go z sieczkarni polskiej ciąganej Z .....jednak niepamiętam jej numeru kręci nią ursus 912 i ma w niej co robić jednak dwoje ludzi do kładzenia gałęzi to zamało i tnie max 6-7 cm grube ale zato kilka na raz i przy dwóch kosach długość sieczki ok.2-5 cm. więc poco robić od podstaw lepiej coś zaadaptować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tą produkcją na własną rękę to nie jest tak łatwo . Dlaczego samochodu nikt sam nie wyprodukuje po co kupować na giełdzie. Z rębakiem jest podobnie. Kumpel mój zawzioł się i wyprodukował swój rębak nie wim na jakim rębaku sie wzorował (jeździł na Targii i robił zdjęcia wymiary itp.). Skończyło sie tak że chyba żle wyważył tarcze tnącą i doszło do ..... Szczęście że nikogo nie było w pobliżu. Ja z kumplem kupiliśmy na współe rębak junkkari do 25 cm ( możecie zobaczyć na www.junkkari.pl ).

 

Mamy gwaracje serwis nic się na razie nie dzieje złego. Posiadamy go już około 1,5 roku. Pracuje w sezonie do 19 godzin. Zmieniamy tylko ludzi do podawania materiału. Noże ostrzyliśmy już kilka razy w tym roku będziemy musieli kupować nowe.

Polecam sami możecie sprawdzić. Mam filmiki z youtoba sami zobaczcie. Jak bedę miał wolną chwilę to zamieszcze też swój.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zrobienia samemu rębaka to owszem - ale ja bym kupił oryginalne koło tnące z łożyskowaniem

 

resztę można samemu zrobić

 

ja mam oryginalny rębak na podwoziu dwu osiowej przyczepki z własnym silnikiem , [ zalety to wszystko dopasowane i dograne ze sobą ] a nie niesprawdzona samoróbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem , szukam rysunków z danymi technicznymi i opisów czasów i miejsc np smarowania

 

maszyny do rozdrabniania gałęzi firmy Jensen , model A 425 DI lub podobnych tej firmy

 

nie mogę znaleźć wszystkich kalamitek , może ich nie ma bo niepotrzebne , ale wątpię , bo raczej główne łożyska wału tnącego powinno się smarować [ zresztą inne maszyny do tych celów takie punkty posiadają

 

http://www.truck1.eu/cgi-...id=588089&num=8

 

o takiej maszynie mowa

 

niech ktoś pomoże , w różnych forach szukałem , ewentualnie czeka mnie serwis który jeszcze nie wiem gdzie jest i czy takowe rozkładówki udostępnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Z tą produkcją na własną rękę to nie jest tak łatwo . Dlaczego samochodu nikt sam nie wyprodukuje po co kupować na giełdzie. Z rębakiem jest podobnie. Kumpel mój zawzioł się i wyprodukował swój rębak nie wim na jakim rębaku sie wzorował (jeździł na Targii i robił zdjęcia wymiary itp.). Skończyło sie tak że chyba żle wyważył tarcze tnącą i doszło do ..... Szczęście że nikogo nie było w pobliżu. Ja z kumplem kupiliśmy na współe rębak junkkari do 25 cm ( możecie zobaczyć na www.junkkari.pl ).

 

Mamy gwaracje serwis nic się na razie nie dzieje złego. Posiadamy go już około 1,5 roku. Pracuje w sezonie do 19 godzin. Zmieniamy tylko ludzi do podawania materiału. Noże ostrzyliśmy już kilka razy w tym roku będziemy musieli kupować nowe.

Polecam sami możecie sprawdzić. Mam filmiki z youtoba sami zobaczcie. Jak bedę miał wolną chwilę to zamieszcze też swój.

 

 

 

[/quote

 

Ile daliscie za taki rębak? Ja z checia bym skorzystał z usługi rębakiem ale niewiem kto ma taka maszyne w okolicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie taki rebak, mam w zwiazku z tym kilka pytan. jak takie zrebki sie pala w piecu? i jak jest z przechowywaniem ich? nie gnija? czy mozna je robic tylko z wyschnietych drzew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wydaje mi sie że palą sie zajebiście a z przechowywaniem to pewnie zapleśnieją mokre na kupie. Mnie terz interesuje rębak poleximu ciekawe czy szłoby tą maszyną troche dorobić sobie w wolnych chwilach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrębka powinna mieć dystans od podłoża [ np gęste palety ] i zadaszenie

 

pali się b.dobrze - zalecane przeleżenie w hałdzie [odgarowanie ] z 3-6 miesięcy

 

mój rębak przy dobrym - czytaj prostym drewnie , suchym/mokrym może w ciągu godziny rozdrobnić przyczepę ciągnikową [ ok 15m3]

 

[ Jensen A 425 DI ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zaintrygowało, dobre do rąbania drewna na szczapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr waga koła zamachowego oni na to mówią roto jest w tym rębaku co ci pokazałem to 100kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo ale to za mało - wychodzi że chcesz zamęczyć ciągnik

 

w moim jest 160 , 3 noże i sprzęgło [chyba odśrodkowe]

 

a silniczek u mnie 35 KM Hatza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki rębak proponujesz do MF255 chciałbym żeby rąbał gałezie do 200mm za w miare rozsądną cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...