Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:41 Pią 22 Sie 2014

Hodowla byków
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz0859

PostWysłany: 07:05 Wto 23 Lip 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koseś napisał:
Zanim napiszę odpowiedź,....

Pewnie szło mu o kichę z żyta, tylko kto łączy je z pszenicą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
koseś

PostWysłany: 16:59 Pon 22 Lip 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim napiszę odpowiedź, to przeczytaj co ty napisałeś w swoim poście , Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jacob166

PostWysłany: 08:36 Pon 22 Lip 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie mi czy karmi ktoś byki kiuszonką z mieszanki żyta z przecinąc lub innym zbożem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MłodyRolnik18

PostWysłany: 12:33 Pon 26 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w pastuchu na 40sztuk bydła był jeden byk który miał 600kg był ważniejszy od krów ale spokojny na przyczepkę weszedł jak baranek a potem do stajni Smile
Powrót do góry
roberttomasik

PostWysłany: 18:04 Sro 2 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie wie ktoś z was jakie są wymogi stanowisk na 1 byka dorosłego i do 1 młodego [ do roku ] chodzi mi tu o wymiary stanowisk dł. i szer. w uwięziówce [ kojce ] , czy wysokość też jest wymagana Question
Pozdrawiam.
Powrót do góry
zibiA7

PostWysłany: 10:33 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: CENY Odpowiedz z cytatem

JAKIE SĄ AKTUALNIE CENY BYDŁA OPASOWEGO
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 21:42 Pon 10 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HF z 04/2009, 717kg-6,40
HF z 02/2009 774kg-6,80
Powrót do góry
marb80

PostWysłany: 12:37 Pon 10 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka cena byków hf i mieszancó w waszym rejonie? Sprzedawać czy jeszcze poczekać?
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 22:40 Pią 7 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin89 napisał:
witam tomasz0859?

nie ma problemu ( jak nie u mnie to u moich kolegów), prosze o namiary na priva
Powrót do góry
marcin89

PostWysłany: 21:54 Pią 7 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam tomasz0859 ja jestem terz z pomorskego i szukam cielakuw ale najlepiej stalego bo wiem co wtedy mam a troszke tego potszebuje morze byśmy nawiązali jakąś wspułprace?
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 09:35 Pią 7 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korsarz napisał:
Panowie miałem w kojcu 17 sztuk 7bykó było moich mieszanców mięsnych i 10 kupionych cielaków (mięsnych) przyodstawianiu kupione były 160kg średnio lzejsze od moich ta sama pasza te same warunki itd. stwierdzilem że niewarto się pieprzyć z kupowaniem cielakówplaciłem za nie 800-850kg za sztuke z czeko 2 nieudało się uratować.

Kupuj małe cielęta tygodniowe, które sam odchowasz. Wtedy masz większą pewność sukcesu. Czasami się zdarzy, że kupisz z gospodarstwa z jakąś chorobą (np IBR, BVD) a wtedy są kłopoty z odchowem. Jak kupujesz stale od jednego hodowcy to wiesz jak się chowały i na co je stać.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 08:45 Pią 7 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie miałem w kojcu 17 sztuk 7bykó było moich mieszanców mięsnych i 10 kupionych cielaków (mięsnych) przyodstawianiu kupione były 160kg średnio lzejsze od moich ta sama pasza te same warunki itd. stwierdzilem że niewarto się pieprzyć z kupowaniem cielakówplaciłem za nie 800-850kg za sztuke z czeko 2 nieudało się uratować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
marb80

PostWysłany: 07:35 Pią 7 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też rynek cielaków zdominowany przez handlarzy. HF można kupić może bez większych problemów(ale podczas sprzedaży wkurza mnie to marudzenie handlarzy czy właściciela pobliskiej ubojni ze to HF to może dać max …), dlatego interesuje sie zakupem mieszańców z rasami mięsnymi Limuousine, hereford, angus, piemontese czy simental ( sam od swoich 2 krówek zacielonych 100% limousine mam ładne cielaki). Nawiąże współprace z większym gospodarstwem bo interesuje mnie zakup 3-4 cielaków byczków mieszańców małych 40-60kg w przystępnej cenie 4-5 razy w roku. Odległość nie gra roli bo patrząc na paszport kupowanego cielaka od handlarza to przebył on długą drogę... kontakt marekbak27@wp.pl
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 18:42 Pon 3 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="adasJa place mu kolo 800 za simentala lub mieszanca dobrego a hf od 600- 650.[/quote]
Niestety mieszańce mięsne to u mnie rzadkość, głównie hf.
HF "kijowo" wygląda do 350-400 kg, potem jak dostanie papu to idzie nawet 1,5kg na dzień. Nie wiem czemu rzeźnicy( a właściwie w większości handlarze) tak psioczą, jak się im wybijają na 55%, a półtoraroczny byk ma dobre 600-650 kg.
Rocznie sprzedaję około 50 byczków, jak Ci nie daleko w okolice Malborka daj namiar na priva, w styczniu powinno być 7 wycieleń więc ze 3-4 będą na bank.
Powrót do góry
Lordaxeda

PostWysłany: 13:21 Pon 3 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wilk napisał:
jak będą przyrastały byki przy karmieniu samą sianokiszonką 24 h/dobę, 365 dni w roku.

Weź nie żartuj z takim żywieniem,
jak chcesz karmić samą sianokiszonką, to nie lepiej na pastwisko to puścić? Zwierzak będzie ci rósł ponad 2 lata, a wiadomo że za takiego który przekroczył 24mce rzeźnia płaci mniej. Opas musi dostawać kukurydzę i najlepiej jakieś koncentraty. Wtedy i przyrosty ma niezłe i wybojowość wysoką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
adas

PostWysłany: 10:34 Nie 2 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomasz0859 napisał:

Nie przesadzaj. Ja sprzedaję cały czas byczki 5 dniowe po 500-550 (półmięsne). Chyba , że kupujesz od handlarza. Kup od hodowcy.
Czemuż miały by kosztować 1500 ???????????.

Masz pewnie kolego stałego odbiorce? ja wlasnie z sasiadem szukamy cielaków najlepiej własnie mieszanców.Moze mialbys jakies cielaki do sprzedania bo ja tez jestem z pomorskiego. juz mnie denerwuje kupno cielakow od handlarza. Ja place mu kolo 800 za simentala lub mieszanca dobrego a hf od 600- 650.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 20:37 Sob 1 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedys interesowałem sie tematem dzwonilem tam koles podał mi ( rolnika ) od którego mialem brac cielaki, jak zadzwoniłem tam i dowiedziałerm się co to jest za (rolnik) to zpasowalem ale może ktoś tak hoduje to niech napisze jak na tym wychodzi, ja osobiscie zeszłwm z kupowanych cielaków wstawilem swoje mamki i wole trzymac mniej ale bezpieczniej.
Powrót do góry
skoczek

PostWysłany: 18:48 Sob 1 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sprzedaje swoje byczki kilkudniowe od 650 zł.....to sa mieszance...ale hf tez ida za tą najnizsza cene...natomiast jest blisko mnie gospodarstwo hodowlane i sprzedaja czyste hf po 15 zł plus Vat......mozna sie zapisac dzis a byczki beda za kilka miesiecy..ja tez mam zawsze rok do przodu..choc przewaznie mam stałego odbiorce.....Natomiast jezdza czesto handlarze....i tak jest jak napisał Korsarz ze byczki sprzedaja po 1500zł....a nawet drozej...tylko ze te maja wage od 80 kg..i o dziwo ludzie to kupuja....choc jest wiele przypadków ze te przemarzniete zwierzatka...bo nierzadko jada kilkaset kilometrów poprostu zdychaja!....
Korsarz pisze ze u nich nie ma byczków....ja nie wiem jak sie na tym wychodzi bo nigdy nie kupowałem i nie hodowałem w taki sposób....ale mozna kupic od Sokołowa np..tez kosztuja około 1500zł.....i maja chyba około metra....i tenze Sokołów odbiera dorosłe byki według klasyfikacji poubojowej..i wtedy tez potraca za cielatka....przywoza przewaznie simentale..i bodajze mimimum 5 sztuk..ale to tez zalezy od odległosci..inne firmy tez tak robia.....wiec moze warto by sie było zainteresowac tym sposobem???
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 18:23 Sob 1 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedys kupowałem od handlaza zprawdziłem jaka droge cielaki przebywały to sie za glowe złapalem cielaki przechodziły przez 3 posrednikow, i kazdy swoja dole musiał pewnie mieć. Od rolika u nas niema szans kupic.
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 14:37 Sob 1 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korsarz napisał:
cena ładna cielaki zaraz będą pewnie po 1500zl za tygodniowego Razz

Nie przesadzaj. Ja sprzedaję cały czas byczki 5 dniowe po 500-550 (półmięsne). Chyba , że kupujesz od handlarza. Kup od hodowcy.
Czemuż miały by kosztować 1500 ???????????.
Powrót do góry
skoczek

PostWysłany: 20:37 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu sprzedałem po 6.30 z Vat
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 16:29 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena ładna cielaki zaraz będą pewnie po 1500zl za tygodniowego Razz
Powrót do góry
jumz

PostWysłany: 11:54 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: cena byków na skupie Odpowiedz z cytatem

witam . czy sprzedawał ktoś byki pod koniec roku? ja sprzedałem zaraz po świetach do rzeźni do Giżycka i cena jak dlamnie była zadowalajaca w porównaniu z lutym 2010 gdy sprzedawałem poprzednią partie.teraz dostałem 6,5 + vat za żywa wage , tzn. tyle facet mi obiecał ze napewno wyjdzie bo on to na wbc wszystko bierze no i jak przyszla rozpiska z uboju to wyszlło mi pare groszy wiecejdo kg. przeliczajac na wage żywą. ja coprawda niemam zadnych mieszańcow tylko hf i takie niby mieszańce. .wybylły sie od 57,2 do 59,3. sprzedawalem teraz bo wystraszylem sie troche informacji ze po nowym roku cena ma iść w doł. a jakie ceny są w waszych rejonach .pozdrawiam
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 19:35 Czw 16 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hahahah jakbym miał taką wiedze to leżałbym na pieniądzach, tego nikt niewie mnie w tamtym roku 6,30 było mało to sprzedałem po 5,70i wtedy dostałem dobrą cene hahaha
Powrót do góry
kamil 23

PostWysłany: 19:09 Czw 16 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena poszła do góry sprzedawać czy czekać na większą ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: