Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

PZZ Zamość od wczoraj(17-08-2007) konsumpcyjna 700/t paszowa 650

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze pszenica bedzie kosztowala cos ok 1000zl co wy na to .
Też tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy dojdzie do 1000zł Też nie wiadomo, bo mogą sprowadzić pszenice za oceanu, kiedyś właśnie tak było. Ciekawe jak to będzie To kiedy zacząć sprzedawać. I żeby nie było tak jak w ubiegłym roku, czym bliżej żniw to pszenica taniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że zza oceanu raczej nie sprowadzą, bo tam idą ogromne ilości ziarna na biopaliwa (głównie w USA). Póki co jeszcze trochę poczekam, aż cena jeszcze wzrośnie, bo do listopada i tak nie będę miał czasu, żeby pszenicę ładować na przyczepy i wozić na elewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałem, że zza oceanu raczej nie sprowadzą, bo tam idą ogromne ilości ziarna na biopaliwa (głównie w USA). Póki co jeszcze trochę poczekam, aż cena jeszcze wzrośnie, bo do listopada i tak nie będę miał czasu, żeby pszenicę ładować na przyczepy i wozić na elewator

 

jak zacznie taniec to zaraz czs znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem w młynie w Piaskach to powiedzieli, że po 850,- brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Agro biznesie mówili, że najprawdopodobniej UE zdecyduje się na import pszenicy z USA ( tam mają nadwżki). Jednak doliczając cenę transportu to na takiego zboża kosztowała by około 920 zł.

 

Tymczasem dzisiaj na giełdach internetowych ceny zakupu pszenicy konsumpcyjnej (elitarnej) wynoszą nawet 1000 zł/t, ale tyczy się to dużych zamówień na 1000 t i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też patrzyłem dzisiaj na Agrobiznes i to słyszałem! napewno już w krótce USA przyśle nam jakieś swoje stare zapasy. Ja myśle, że cena 870zł to jest bardzo dobra cena za tone pszenicy, chyba nie ma na co czekać, i powoli będę musiał sprzątać magazyny. Bo może być tak jak na wiosne że nagle cena spadnie. Ktoś powie, że nie spadnie, bo w UE mają mało, ale mnie martwi, że USA może nas zalać dużą ilością ziarna i myśle,że tona ściągniętej pszenicy może być nawet poniżej 900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze, nasi ministrowie i w agrobiznesie mowili jakies 1,5miesiaca temu ze zboza ma nie brakowac ,jakos jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie brakuje, tylko leży w magazynach u rolników.

Zawsze jeździłem na opolszczyznę po jęczmień z Małopolski. 3-4 Tiry we żniwa. W tym roku nikt nie sprzedawał, bo wszyscy zostawili na potem. Zbiory były lepsze jak w roku ubiegłym, tylko wszyscy czekają na maximum ceny. Szczerze mówiąc to mnie to cieszy. Jakby była tania po żniwach to by w całości wyjechała do Niemiec. Jak jest droga to została i czeka aż na wiosnę stanieje. Taki świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena zalezy od miejsca sprzedaży paszówke prywatni odbiorcy powiat chełmski to dają 800 a wywożą na podlasie i biorą 850-900 w tritikarze dziś sprzedałem powiat krasnystaw po 840 konsumpcyjna a mak.s to dajo 860 ale ponoć niedługo majo dawać 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszowa negocjowana 850 netto loco odbiorca, konsumcyjna 850 netto locou mnie. NIe wiem czy cena ok ale pcham bo:

- potrzebuje kasy

- bedzie cyrk z nawozami (jak w sierpniu były problemy z azotowymi to co dopiero na wiosnę) i środkami (ileś tam preparatów wypada lub przechodzi do wyższych klas toksyczności) - kupuję teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pszenica staniala 20 zł na tonie? no i gdzie te prognozy ze ma byc po 120 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ile pszenica w woj. lubelskim. Z góry dziekuje.

 

w skupach od 700-750zl/t

na targowisku od 650-700zzl/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...