Anwil_7.04.17

Ceny - Drób

10 lipca 2008
Jedni chcą mniej, drudzy więcej – drobiowy rynek wciąż nie może wydostać się z kryzysu. Oczekiwania kupujących są dalekie od proponowanych przez sprzedających. Jeśli rośnie zainteresowanie, to automatycznie rosą ceny. Tak było np. wczoraj. Do wtorku mrożone kurczaki kosztowały niespełna 5 złotych za kilogram. Jednak wielu klientów giełd towarowych chciało uzupełnić zapasy. Na reakcję producentów nie trzeba było długo czekać – cena kilograma wzrosła nawet o 50 groszy.

Podwyżki, to jedyna możliwość sprzedaży z minimalnym zyskiem, skarżą się producenci, ale kupujących ten argument nie przekonuje. Wyższe ceny okazały się dla nich progiem nie do przejścia, a słaby i tak do tej pory handel, kompletnie wyhamował. Nie ma chętnych na filety z piersi, a umowy na kupno udek czy skrzydełek są rzadkością. Do większych transakcji praktycznie nie dochodzi, a przetwórcy drobnych zakupów dokonują na rynkach lokalnych.

Odkładające się góry drobiu, mógłby rozładować eksport, ale ten praktycznie stoi. Główny powód – brak odbiorców ze wschodu i wypieranie z zachodniego rynku naszego mięsa przez tańszy towar z Brazylii.

W magazynach można dzisiaj znaleźć dowolną ilość prawie każdego surowca. Według handlowców można mówić o zwiększonym zainteresowaniu podrobami, głównie sercami i żołądkami. Ale wzrost cen i w tym przypadku skutecznie hamuje handel. Niebezpiecznie rośnie też góra odkładających się wątróbek.

Elementy drobiowe
giełdy towarowe      zł/kg
wątróbka    1,80 – 2,20
serca        3,90 – 4,20
żołądki        2,80 – 5,00


POWIĄZANE

22 mln zł wyniosły łącznie koszty związane z likwidacją na terenie powiatu pozna...

Od 12 kwietnia br. drób w Danii może przebywać poza budynkami. Decyzja duńskiego...

Największy na Ukrainie producent drobiu–holding MHP planuje kupno drugiego zakła...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę