Anwil_7.04.17

Aresztowano prezesa elewatora w Łukowie

14 lipca 2003

Prokuratura zatrzymała 41-letniego Marka W, prezesa spółki będącej właścicielem elewatora zbożowego w Łukowie. Jest to pierwsze aresztowanie w aferze zbożowej na Lubelszczyźnie. W elewatorze było przechowywane zboże należące do Agencji Rynku Rolnego.

Na początku maja kontrolerzy lubelskiego oddziału Agencji stwierdzili braki magazynowanego zboża w elewatorach we Włodawie i Łukowie. Spółce łukowskiej powierzono ponad 6 tysięcy ton zboża ze skupu interwencyjnego.
 
Jego wartość, według cen rynkowych to około 3 milionów 600 tysięcy złotych. W magazynie włodawskim było około 950 ton zboża, wartości 500 tysięcy.
 
O wszczęcie postępowania w sprawie ubytku zboża z magazynu wystąpiła do Prokuratury Agencja Rynku Rolnego. Prezes spółki łukowskiej mieszka na stałe w województwie śląskim, tam tez został zatrzymany.
 
Prokurator przedstawił mu zarzut sprzeniewierzenia mienia dużej wartości. Nadal są poszukiwani dwaj jego wspólnicy. Na razie nie wiadomo, jakie kroki zostaną podjęte wobec właściciela elewatora we Włodawie.
 
Ze względu na jego wiek, ma 79 lat, postępowanie w sprawie jego ukarania może być umorzone. Nie zwalnia go to jednak od odpowiedzialności materialnej za sprzeniewierzony majątek Agencji.
 
Przed kilkoma dniami Sąd nakazał właścicielom obydwu elewatorów, wypłacenie Agencji odszkodowania w wysokości 3 milionów złotych. Jeśli nie zapłacą, komornik zlicytuje majątek obu spółek.


POWIĄZANE

Na giełdzie Euronext w Paryżu kontrakt na rzepak, na maj 2017 roku w ciągu ostat...

Z uwagi na bardzo duży popyt na mrożone maliny w państwach unijnych, zdecydowane...

Agenda Komisji DG Agri w szacunkach z 30 marca 2017 r. ocenia produkcję surowców...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę