Zdecydowani na sosnę

9 sierpnia 2005

W tym tygodniu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powinna zakończyć wydawanie decyzji o przyznaniu dotacji na zalesianie.

Rolnicy, którzy posadzili drzewa na polach dostaną pieniądze nie później niż na przełomie sierpnia i września 2005 r.

Przyznanie dotacji jest możliwe, ponieważ minister finansów zgodził się, aby pracownicy agencji policzyli samodzielnie, ile pieniędzy należy się rolnikom. Zdecydował o tym, bo nie została na czas zakończona budowa systemu komputerowego, co spowodowało opóźnienia w przyznaniu dotacji. Rolnicy powinni byli otrzymać decyzje o ich naliczeniu do końca czerwca br. Przez kolejne 30 dni agencja miała wypłacić im pieniądze.

- Beneficjenci mają czternaście dni od otrzymania decyzji na odwołanie się. Po tym czasie rozpocznie się przygotowywanie list płatności - wyjaśnia Franciszek Kadzik, dyrektor Departamentu Środków Towarzyszących.

Być może część rolników otrzyma pieniądze jeszcze w tym miesiącu. Najprawdopodobniej jednak większość dotacji zostanie przelana na konta na przełomie sierpnia i września tego roku. Na blisko 50 mln złotych czeka 1715 rolników, 151 - w województwie kujawsko-pomorskim. Łącznie obsadzili drzewami 7,3 tys. ha ziemi.

15 lipca ARiMR zakończyła przyjmowanie wniosków od gospodarzy, którzy chcą zalesić pola jesienią 2005 r. i wiosną 2006 r. Zgłosiło się do niej ponad 4,2 tys. chętnych, którzy przeznaczyli na las 17,4 tys. ha gruntów. W latach 2004-2005 Polska może wydać na zalesianie 101,8 mln euro.


POWIĄZANE

W styczniowym raporcie IGC podwyższono szacunki zbiorów zbóż na świecie z wcześn...

Zbiory rzepaku w UE w br. wg szacunków z połowy stycznia br. oceniane są na okoł...

Francuska firma analityczna Strategie Grains obniżyła oszacowanie zbiorów pszeni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę