aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ursus partnerem mechanizacji rolnictwa w Afryce

15 lipca 2015


Podczas 25. Szczytu Unii Afrykańskiej w Johannesburgu (RPA) rozpoczęła się kampania Unii Afrykańskiej na rzecz mechanizacji rolnictwa. W ramach kampanii w trakcie sesji plenarnej Szczytu, 54 przywódcom państw członkowskich organizacji zostały wręczone glebogryzarki URSUSA. Współpracę i zaangażowanie URSUSA na rzecz mechanizacji rolnictwa w Afryce docenia Unia Afrykańska. Przewodnicząca Komisji Unii Afrykańskiej Nkosazana Dlamini-Zuma wyraziła pisemnie podziękowanie za udział URSUSA w przedsięwzięciu oraz chęć dalszej współpracy.


 
Jesteśmy zaszczyceni, że polska firma cieszy się zaufaniem i wsparciem tak ważnej organizacji w Afryce, jak Unia Afrykańska – mówi Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS S.A. Doceniamy chęć dalszej współpracy i dokładamy wszelkich starań, by wkład URSUSA w mechanizację Afryki był jak największy – podkreśla Prezes Zarajczyk.

 
Do Unii Afrykańskiej należą wszystkie kraje kontynentu poza Republiką Środkowoafrykańską. Głównym celem działania UA jest promocja trwałego rozwoju na szczeblu ekonomicznym, społecznym i kulturalnym, a także integracja gospodarek afrykańskich. Unia Afrykańska realizuje program rozwoju Agenda 2063, którego jednym z celów jest mechanizacja rolnictwa.

 

URSUS w Afryce

 
Dzięki rządowemu programowi Poland Go Global, URUSUS w 2013 roku podpisał kontrakt z etiopską firmą METEC o wartości ok. 90 mln dolarów amerykańskich. Spółka zakończyła obecnie realizację ostatniej fazy pierwszej części kontraktu na dostawę 1,5 tys. ciągników. Do przejścia do drugiej części kontraktu – na dostawę kolejnych 1,5 tys. ciągników – potrzebne jest wsparcie rządowe.

 
URSUS w tym roku wraz z władzami firmy METEC uroczyście otworzył wybudowaną przez Etiopczyków montownię ciągników swojej marki w mieście Adama w Etiopii. Zatrudnieni tam miejscowi pracownicy zostali przeszkoleni przez polskich inżynierów. URSUS ma w planach wejście na kolejne rynki afrykańskie. Obecnie spółka prowadzi rozmowy w Angoli, Tanzanii i Nigerii.  


Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do współpracy z partnerami z Afryki. Rozumiemy potrzeby i mentalność ludzi z innej kultury, co, oprócz konkurencyjnego produktu, jest naszą mocną stroną. Chcemy być uczestnikiem pozytywnych zmian w Afryce, wspierać tamtejsze kraje w rozwoju, a jednocześnie odbudowywać w kraju pozycję URSUSA –  mówi Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS S.A.

***



Informacje o spółce:

URSUS S.A. to jedyny polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych na potrzeby rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty URSUS odpowiadają oczekiwaniom  wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. URSUS to najstarsza marka narodowa o światowej renomie i potencjale dalszego rozwoju.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 700 osób. URSUS produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. URSUS R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.

Produkty URSUS docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki URSUS. W ostatnich latach URSUS wszedł  również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. - w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim - Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysięcy ciągników, wyposażenie  centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia.


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę