Advertisement

Berliński Szczyt Ministrów Rolnictwa

24 stycznia 2017
Berliński Szczyt Ministrów Rolnictwa
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył, wraz z 82 ministrami rolnictwa z całego świata, w 9-tym Berlińskim Szczycie Ministrów Rolnictwa pt. „Rolnictwo i woda kluczem do wyżywienia świata”.

Celem konferencji było omówienie roli rolnictwa, jako głównego dostawcy żywności dla rosnącej liczby ludności na świecie, w zrównoważonym gospodarowaniu wodami.

Podczas konferencji podsumowano dyskusje panelowe wysokiego szczebla, które były zorganizowane przez FAO i Komisję Europejską w dniu 20 stycznia br. i obejmowały zagadnienia dotyczące roli rolnictwa wobec niedoborów wody oraz wyzwań związanych z bezpieczeństwem żywnościowym i zarządzaniem wodą. Podczas konferencji ministrowie rolnictwa dyskutowali na temat niedoborów wody, nadwyżek wody, dostępu do wody oraz jej jakości. W konkluzjach posiedzenia przyjęli Komunikat pt. „Rolnictwo i woda kluczem do wyżywienia świata”, w którym podsumowano główne wyzwania w odniesieniu do wody jako jednego z najważniejszych zasobów naturalnych dla rolnictwa.

Globalne Forum na rzecz Wyżywienia i Rolnictwa (GFFA) to międzynarodowa konferencja, podczas której omawiane są zagadnienia dotyczące przyszłości światowego przemysłu rolno-spożywczego. Odbywa się ona corocznie podczas Międzynarodowych Targów Zielony Tydzień w Berlinie, skupiając przedstawicieli świata polityki, biznesu, nauki i społeczeństwa obywatelskiego i będąc okazją do wymiany poglądów i zwiększenia zrozumienia międzynarodowej opinii publicznej na wybrane tematy dotyczące rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego na świecie.

MRiRW


POWIĄZANE

Polska od miesięcy nie przedstawiła planów dot. środków ochrony w związku ASF, d...

W dniu 21 kwietnia 2017 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Wiceprezesa Rady Ministrów...

Prezydent USA Donald Trump podpisał we wtorek rozporządzenie wykonawcze dotycząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę