Anwil_7.04.17

Coś dobrego dla uspokojenia nerwów

31 października 2016
Coś dobrego dla uspokojenia nerwów

W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w stresie. Robimy kilka rzeczy jednocześnie, gonimy i doba ma wciąż za mało godzin. Może warto w tym pędzie przystanąć na chwilę, chociażby z racji niedawnego Dnia Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów przypadającego 28 października.

 

Stres może być pozytywny – mobilizujący oraz negatywny – paraliżujący i blokujący nasze działania. Możemy jednak skutecznie walczyć z tym drugim rodzajem, przywracając równowagę naszemu organizmowi. Jest na to kilka prostych sposobów.

 

Po pierwsze spacery. Wyjście na świeże powietrze i obserwowanie natury wycisza i uspokaja nasze nerwy, poza tym ruch fizyczny dodatkowo powoduje wydzielanie hormonów szczęścia.

 

Na odstresowanie poleca się budowanie relacji – spotkania z życzliwymi ci osobami. Warto wybrać się także na przykład na dobrą komedię lub obejrzeć skecze kabaretowe. Skutecznym działaniem jest także poświecenie uwagi swojemu hobby – robimy wtedy to, co lubimy i nasze myśli ukierunkowane są na te właśnie czynności.

 

Nie można zapominać o odpowiedniej diecie i dostarczeniu naszemu organizmowi potrzebnych substancji. Właściwie dobrana dieta potrafi obniżyć poziom stresu. Warto więc mięso zamienić na warzywa i owoce, zaś do codziennego menu dołączyć mleko. Czemu akurat mleko? Otóż zawiera ono magnez, który rozluźnia mięśnie, pomaga w odprężeniu się, obniża ciśnienie i ułatwia zasypianie. Mleko, oprócz magnezu, zawiera białko, wapń i całą gamę witamin. Jest też bardzo niskokaloryczne, więc można spokojnie wypić je wieczorem.

 

Oprócz mnóstwa wartości odżywczych wypicie szklanki mleka wpływa na naszą psychikę, przywołuje bowiem miłe wspomnienia. Większość z nas pamięta, gdy wszelkie troski z dzieciństwa ulatywały przy szklance ciepłego mleka, czasami mleka z miodem albo filiżance kakao. Warto do tego powrócić.

 

Niech nasze zszargane nerwy odpoczywają każdego dnia. Zadbajmy o swój organizm.

 


Projekt „Mamy kota na punkcie mleka” realizowany jest przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Biuro Prasowe Kampanii Mamy kota na punkcie mleka


POWIĄZANE

Jeżeli Prawo wodne nie zostanie przyjęte do końca czerwca, to KE będzie miała pr...

13 kwietnia 2017 r. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja Restrukturyz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę