Advertisement

Ile warunków musisz spełnić za 3 proc. zysku z oszczędności w banku? Ranking Bankier.pl

7 listopada 2016
Ile warunków musisz spełnić za 3 proc. zysku z oszczędności w banku? Ranking Bankier.pl

Z konta oszczędnościowego nie da się obecnie wycisnąć więcej niż około 3 proc. Promocyjne oferty obwarowane są koniecznością spełnienia wielu dodatkowych warunków, a wyższe stawki obowiązują zaledwie przez kilka pierwszych miesięcy trwania umowy.

Najlepsze konta oszczędnościowe mają stawki oprocentowania wynoszące około 3 proc. w skali roku. Najwyżej oprocentowany rachunek dostępny jest obecnie w Orange Finanse. Klienci Orange, posiadający abonamentowe usługi mobilne, mogą tu otrzymać stawkę 3,50 proc. Będzie to jednak obwarowane dodatkowymi warunkami. Podobnie jest w innych instytucjach oferujących najwyższe stawki na kontach oszczędnościowych – wynika z najnowszego rankingu kont oszczędnościowych Bankier.pl.

– Większość promocyjnych rachunków oszczędnościowych skonstruowanych jest w taki sposób, aby związać klienta przynajmniej jeszcze jedną umową - dotyczącą prowadzenia tradycyjnego ROR-u. Pojawiają się też inne warunki, jak konieczność zapewnienia na tym rachunku określonych wpływów, czy aktywnego korzystania z wydanej do konta karty debetowej. Klienci powinni się jednak liczyć z tym, że wyższa stawka oprocentowania na koncie oszczędnościowym nie będzie trwała wiecznie. W wielu ofertach będzie obowiązywać tylko przez kilka pierwszych miesięcy trwania umowy – wyjaśnia Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, ekspert Bankier.pl.

Najwyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowy bez dodatkowych warunków ma obecnie stawkę wynoszącą nieco ponad 2 proc. w skali roku.


Więcej na ten temat: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-kont-oszczednosciowych-Bankier-pl-listopad-2016-7483167.html

Informacje o firmie

infowire.pl / bankier.pl


POWIĄZANE

ARiMR wypłaciła do 25 kwietnia 2017 r. 13,09 mld zł w ramach płatności bezpośred...

Kilkuset rybaków zajmujących się hodowlą karpi protestowało we wtorek przed mini...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę