Advertisement

Obajtek: 70 proc. zadań ARR zostanie przejęte przez ARiMR

1 lutego 2017
Obajtek: 70 proc. zadań ARR zostanie przejęte przez ARiMR
PAP / Rafał Guz

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przejmie 70 proc. zadań Agencji Rynku Rolnego. Będą to głównie zadania płatnicze, na które potrzebna jest akredytacja - poinformował we wtorek prezes ARiMR Daniel Obajtek.

Agencja w nowym kształcie rozpocznie pracę od września tego roku - zapewnił prezes. Zaznaczył, że nad sprawą przejęcia zadań ARR, praca trwa od czterech miesięcy.

"Tworzymy procedury, pracujemy nad podziałem organizacyjnym, przeniesieniem zadań na poziom centralny, regionalny, powiatowy" - mówił Obajtek.

ARiMR przejmie część pracowników ARR do centrali, ale także do jednostek terenowych. Planuje się, że z ARR do ARiMR przejdzie ok. 360 pracowników. Jego zdaniem, ARiMR zdoła pomieścić nowych pracowników w obecnej siedzibie ARiMR na ul. Poleczki w Warszawie.

Prace dotyczą także przejęcia systemu informatycznego czy księgowości.

Obajtek zaznaczył, że sprawa połączenia agencji w jedną agencją płatniczą jest trudna i w wielu krajach taka zmiana organizacyjna nie udała się.

Natomiast placówki regionalne ARR, jak i struktura materialna prawdopodobnie zostaną przejęte przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który będzie odpowiedzialny za programowanie rozwoju polskiej wsi i gospodarowanie nieruchomościami rolnymi skarbu państwa.

Obecnie nad projektem zakładającym połączenie agencji oraz utworzenie KOWR pracuje Sejm. Posłowie m.in. zaproponowali przesunięcie terminu rozpoczęcia działalności nowych agencji z 1 lipca na 1 września br. Zaproponowano także zmiany o charakterze legislacyjno-doprecyzowującym.

Według autorów projektu ustawy, zmiany w funkcjonowaniu instytucji obsługujących rolnictwo przyniosą w perspektywie lat oszczędności oraz poprawią dostępność do informacji.

(PAP)


POWIĄZANE

ARiMR wypłaciła do 25 kwietnia 2017 r. 13,09 mld zł w ramach płatności bezpośred...

Kilkuset rybaków zajmujących się hodowlą karpi protestowało we wtorek przed mini...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę