Advertisement

Udany konkurs w Książu

26 lipca 2016

W dniach 23-24 lipca br. na terenach wałbrzyskiego Książa oraz pobliskich Świebodzic odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless. Jednym z głównych sponsorów i partnerów imprezy była Agencja Nieruchomości Rolnych, którą reprezentowała Hanna Myjak, Wiceprezes.

W pierwszym dniu imprezy na hipodromie Stada Ogierów, w parku przyzamkowym oraz na dziecińcu Zamku Książ prezentowane były powozy, których powożący i pasażerowie ubrani byli w historyczne stroje.

Dzień później odbył się konkurs, w którym rozegrano 2 próby: terenową (dystans ponad 12 km!) i zręczności powożenia. Pierwszą próbę mogli oglądać także mieszkańcy Świebodzic, gdyż jedna z przeszkód znajdowała się na świebodzickim rynku. We wszystkich konkurencjach prezentowały się pojazdy singlowe, zaprzężone w dwa, trzy lub cztery konie.

Niedzielny konkurs zręczności powożenia oraz ceremonia dekoracji zgromadziły liczną publiczność, która oklaskiwała nie tylko zwycięzców, ale także historyczne pojazdy, ich pasażerów i powożących.

Nagrodą w najbardziej prestiżowej i najbardziej eleganckiej próbie zawodów – konkursie prezentacji – był Puchar Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Odebrał go z rąk Wiceprezes ANR Hanny Myjak – Jacek Jantoniowo, którego powóz – piękny demimail fayeton – ciągnięty był przez czwórkę koni.  Zwycięzcą w całości klasyfikacji okazał się Krzysztof Idzikowski, powożący parą koni.

Gościem specjalnym konkursu był znany aktor Karol Strasburger.
 
Organizatorem imprezy było Polskie Towarzystwo Powozowe, a partnerami Zamek Książ oraz Stado Ogierów Książ należące do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim – spółki, nad którą ANR sprawuje nadzór właścicielski.

ANR / Stado Ogierów Książ


POWIĄZANE

Do 20 czerwca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia do nowego składu Komisji do spra...

W miniony weekend do Szepietowa przybyły tłumy zwiedzających. Zielona Gala to pr...

Spośród ponad 150 winnic istniejących na Podkarpaciu blisko 60 proc. przyjmuje t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę