Advertisement

Upływa termin składania wniosków

14 października 2016
Upływa termin składania wniosków

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że 15 października 2016 r. upływa termin składania przez producentów mleka, producentów świń oraz producentów owoców i warzyw wniosków o nieoprocentowane pożyczki na spłatę zobowiązań z tytułu niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publiczno-prawnym powstałych od dnia 7 sierpnia 2014 r. do końca kwietnia 2016 r.

Wnioski należy złożyć  do kierownika biura powiatowego ARiMR, na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej. Do wniosku producent rolny zobowiązany jest dołączyć:

1) oświadczenie o uzyskaniu przychodów niewystarczających na sfinansowanie niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publiczno-prawnym powstałych od dnia 7 sierpnia 2014 r. do 30 kwietnia 2016 roku;

2) kopie rachunków lub faktur VAT potwierdzających uzyskiwanie obniżonych przychodów.

Kwoty pożyczek nie będą mogły przekroczyć wysokości kwot nieuregulowanych należności budżetowych o charakterze publiczno-prawnym powstałych od dnia 7 sierpnia 2014 r. do 30 kwietnia 2016 roku, z wyłączeniem odsetek. Pożyczka będzie wypłacana w dwóch ratach:

1) w 2016 r. - pierwsza rata w wysokości do 50% kwoty pożyczki;

2) w 2017 r. druga rata  jest wypłaca po udokumentowaniu spłaty nieuregulowanych należności w wysokości środków wypłaconych w ramach pierwszej raty pożyczki, udokumentowania spłaty nieuregulowanych należności w wysokości środków wypłaconych w ramach drugiej raty pożyczki pożyczkobiorca dokonuje w okresie miesiąca od dnia  wypłacenia tej raty.

Pożyczki będą udzielane na okres nie dłuższy niż 10 lat.

MRiRW


POWIĄZANE

Unia Europejska zapowiedziała, że do 2020 r. przeznaczy 800 mln euro dla państw ...

Ponad 230 przedstawicieli świata kultury i nauki w liście do prezydenta Andrzeja...

Minister środowiska Jan Szyszko został wybrany prezydentem COP24 w Polsce - poin...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę