Wdrażanie działań delegowanych PROW 2014-2020

20 października 2016
Wdrażanie działań delegowanych PROW 2014-2020
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył we wtorek w spotkaniu z przedstawicielami urzędów marszałkowskich oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które było poświęcone wdrażaniu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) w zakresie działań pozostających w kompetencjach samorządów województw.

W pierwszej części spotkania omówiono aktualny stan wdrażania działań delegowanych PROW 2014-2020, a także zaprezentowano informacje dotyczące bieżącego stanu, toczących się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, prac nad aktami prawnymi i procedurami, regulującymi ich realizację.

Druga część spotkania miała charakter warsztatowy i obejmowała trzy sesje. W ich trakcie podzieleni na siedmioosobowe grupy uczestnicy, mieli za zadanie:

1) zidentyfikować główne bariery we wdrażaniu zadań delegowanych PROW 2014-2020,
w szczególności w obszarach związanych z nadzorem/kontrolą, informacją/komunikacją, a także kwestiami prawnymi i finansowymi;

2) wskazać propozycje ograniczenia lub eliminacji przedmiotowych barier;

3) omówić zasady dobrej współpracy pomiędzy instytucją zarządzającą, agencją płatniczą, instytucjami wdrażającymi oraz beneficjentami wsparcia.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podkreślił, iż wszystkie sugestie zgłoszone w trakcie warsztatów, a także wypracowane podczas nich rozwiązania zostaną wykorzystane dla przyśpieszenia i  zwiększenia efektywności wdrażania działań delegowanych PROW 2014-2020 w najbliższej przyszłości. Wyraził również nadzieję, iż konstruktywny dialog przedstawicieli wszystkich instytucji zaangażowanych w ich realizację, który udało się osiągnąć w ramach przedmiotowego spotkania, będzie kontynuowany.

MRiRW


POWIĄZANE

Mimo obowiązujących sankcji minister rolnictwa Niemiec Christian Schmidt zaprosi...

Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) poinformowała w czwartek o nowych pr...

KRUS informuje, że od 31 grudnia 2016 r. zmieniła się kwota przychodu miesięczne...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę