Advertisement

Wdrażanie działań delegowanych PROW 2014-2020

20 października 2016
Wdrażanie działań delegowanych PROW 2014-2020
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył we wtorek w spotkaniu z przedstawicielami urzędów marszałkowskich oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które było poświęcone wdrażaniu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) w zakresie działań pozostających w kompetencjach samorządów województw.

W pierwszej części spotkania omówiono aktualny stan wdrażania działań delegowanych PROW 2014-2020, a także zaprezentowano informacje dotyczące bieżącego stanu, toczących się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, prac nad aktami prawnymi i procedurami, regulującymi ich realizację.

Druga część spotkania miała charakter warsztatowy i obejmowała trzy sesje. W ich trakcie podzieleni na siedmioosobowe grupy uczestnicy, mieli za zadanie:

1) zidentyfikować główne bariery we wdrażaniu zadań delegowanych PROW 2014-2020,
w szczególności w obszarach związanych z nadzorem/kontrolą, informacją/komunikacją, a także kwestiami prawnymi i finansowymi;

2) wskazać propozycje ograniczenia lub eliminacji przedmiotowych barier;

3) omówić zasady dobrej współpracy pomiędzy instytucją zarządzającą, agencją płatniczą, instytucjami wdrażającymi oraz beneficjentami wsparcia.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podkreślił, iż wszystkie sugestie zgłoszone w trakcie warsztatów, a także wypracowane podczas nich rozwiązania zostaną wykorzystane dla przyśpieszenia i  zwiększenia efektywności wdrażania działań delegowanych PROW 2014-2020 w najbliższej przyszłości. Wyraził również nadzieję, iż konstruktywny dialog przedstawicieli wszystkich instytucji zaangażowanych w ich realizację, który udało się osiągnąć w ramach przedmiotowego spotkania, będzie kontynuowany.

MRiRW


POWIĄZANE

Polskie przepisy dotyczące biopaliw, mimo wprowadzenia postulowanych przez urzęd...

Wiosenne przymrozki spowodowały duże straty w sadach, najbardziej ucierpiały cze...

Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do znowelizowanej ustawy o wspieraniu obsz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę