Wielkopolskie: Ruszyła budowa hali magazynowo-produkcyjnej dla Mróz S.A.

2 sierpnia 2016
Wielkopolskie: Ruszyła budowa hali magazynowo-produkcyjnej dla Mróz S.A.

W poniedziałek w Karolewie (Wielkopolskie) rozpoczęła się budowa nowej hali magazynowo-produkcyjnej, służącej do produkcji i magazynowania świeżych dań gotowych dla spółki Mróz. W obiekcie o powierzchni blisko 11 tys. mkw pracować będzie 250 osób.

Generalny wykonawca nowej inwestycji, firma budowlana PTB Nickel poinformował w poniedziałek w komunikacie prasowym, że dwukondygnacyjny obiekt dla jednej z czołowych grup przedsiębiorstw przemysłu rolnego w Polsce powstanie w ciągu ośmiu miesięcy.

Na parterze budynku zaplanowano hale magazynowe, w tym magazyn wysokiego składowania, mroźnię oraz chłodnie. Na piętrze powstaną pomieszczenia biurowe i techniczne, szatnie i jadalnia dla pracowników.

 
Strefa produkcji oraz magazynów została zaprojektowana w wysokim standardzie higienicznym. Jego utrzymanie będzie możliwe dzięki zastosowaniu w obiekcie systemów typu „clean room”, sterowania ciśnieniem powietrza pomiędzy pomieszczeniami, oraz elementów wykończeniowych umożliwiających łatwe utrzymanie czystości.

 „Nowy zakład zostanie wyposażony w najnowocześniejszą technologię do produkcji żywności. Reżim technologiczny, który należy w nim osiągnąć wymaga specjalistycznego projektowania m.in. w zakresie powietrza, instalacji chłodu, kontroli ciśnienia w pomieszczeniach, pary technologicznej oraz automatyki” – poinformował architekt Marcin Cellary, współwłaściciel pracowni Dementi, która przygotowała projekt obiektu.

 Wartość inwestycji nie została ujawniona. Gotowy budynek hali zostanie przekazany inwestorowi najpóźniej do końca marca 2017 roku.(PAP)

 


POWIĄZANE

Umowy handlowe, jakie UE zawarła z krajami trzecimi, są korzystne dla europejski...

Od 30 marca do 28 kwietnia 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolni...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 marca 2017 r. ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę