Advertisement

Zmiany w przekładniach i układzie hydraulicznym ładowarek Farmlift o mocy 120 KM marki Case IH kluczem do lepszej wydajności układu napędowego

23 marca 2017
Zmiany w przekładniach i układzie hydraulicznym ładowarek Farmlift o mocy 120 KM marki Case IH kluczem do lepszej wydajności układu napędowego

Specjaliści z Case IH wprowadzili szereg udoskonaleń w ładowarkach teleskopowych z serii Farmlift o mocy 120 KM wyposażonych w czterobiegową przekładnię powershift. Nowe rozwiązania mają zwiększyć wydajność układu hydraulicznego i moc pociągową maszyn. Ulepszenia dotyczą modeli 632 (maks. wysokość podnoszenia/maks. udźwig 6,1 m/3,2 t), 735 (7,0 m/3,5 t) oraz 935 (9,1 m/3,5 t) z przekładnią 4F/3R powershift.

 

We wszystkich trzech modelach ładowarek zastosowano wydajniejszy przemiennik momentu obrotowego umożliwiający lepsze wykorzystanie mocy maksymalnej silnika i zwiększenie mocy pociągowej. Na osi przedniej i tylnej ulepszonych modeli umieszczono większe i mniejsze koło zębate o niższych zębach, które umożliwia skuteczniejsze przenoszenie mocy na koła i lepsze przyspieszenie. Udoskonalenia te wprowadzono przede wszystkim z myślą o zwiększeniu wydajności podczas pokonywania wzniesień i przesuwania ładunku, np. przy pracy z obornikiem, paszą czy ziarnem.

 

Zmienione modele Farmlift 632, 735 i 935 wyposażono również w nową pompę hydrauliczną CCLS. Pompa tłoczy olej tylko w odpowiedzi na zapotrzebowanie, dzięki czemu ogranicza straty mocy i zwiększa wydajność układu hydraulicznego. Maksymalne natężenie przepływu wynosi 140 litrów/minutę, co skraca czas reakcji i wykonania cyklu roboczego podczas powtarzalnych prac.

 

Nowa specyfikacja obejmuje wzrost siły pociągowej nawet o 30% w wybranych zastosowaniach. Natomiast w modelu Farmlift 735 wprowadzono kolejne usprawnienie, czyli przeprojektowany siłownik hydrauliczny głowicy ułatwiający napełnianie łyżki i zrzucanie z niej całego ładunku.

 

***

 

Case IH od dawna stanowi wybór profesjonalistów, którzy ufają ponad 175-letniemu dziedzictwu i doświadczeniu marki w branży rolniczej. Potężną ofertę ciągników, kombajnów i pras zwijających wspiera globalna sieć profesjonalnych dealerów specjalizujących się w zapewnianiu naszym klientom najwyższej jakości pomocy technicznej, wydajności i skuteczności na miarę XXI wieku. Więcej informacji o produktach i usługach Case IH znajduje się na stronie internetowej www.caseih.com.


Case IH to marka CNA Industrial N.V., światowego lidera w dziedzinie dóbr kapitałowych notowanego na giełdzie nowojorskiej (NYSE: CNHI) oraz w indeksie Mercato Telematico Azionario giełdy włoskiej Borsa Italiana (MI: CNHI). Więcej informacji na temat spółki CNH Industrial dostępne na stronie www.cnhindustrial.com.

 

 

Case IH Media Center

 

www.caseih.com

 

www.facebook.com

 

www.youtube.com

Biuro prasowe CNH Industrial Polska Sp. z o.o.


POWIĄZANE

Do 20 czerwca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia do nowego składu Komisji do spra...

W miniony weekend do Szepietowa przybyły tłumy zwiedzających. Zielona Gala to pr...

Spośród ponad 150 winnic istniejących na Podkarpaciu blisko 60 proc. przyjmuje t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę