aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Gry wideo jako pomoc w szkoleniu pracowników

25 czerwca 2024
Gry wideo jako pomoc w szkoleniu pracowników

Badania pokazują, że gry wideo są atrakcyjne i skuteczne dla osób w każdym wieku i każdej płci, nie tylko dla millenialsów płci męskiej. Nawet 29% graczy ma ponad 50 lat, a średni wiek gracza to 37 lat. Dlatego gry wideo mogą być doskonałym narzędziem szkoleniowym dla pracowników z różnych środowisk. Mogą pomóc poprawić percepcję wzrokową, reakcję, umiejętności analityczne i zdolność rozwiązywania problemów. Tak więc, włączenie gier wideo do programów szkoleniowych może sprawić, że pracownicy będą bardziej efektywni i odniosą sukces w pracy.

Jak gry wideo mogą pomóc w szkoleniu pracowników

Gry wideo są nie tylko zabawne, ale także przydatne w szkoleniu pracowników. Mogą one usprawnić szkolenie z kilku powodów:

- Gry poprawiają samoocenę i pomagają rozładować stres. Grając w gry, pracownicy mogą doświadczyć sukcesu i osiągnięcia celów, co pozytywnie wpływa na ich samoocenę. Ponadto gry dają możliwość oderwania się od codziennych obowiązków i zrelaksowania się, co pomaga rozładować stres.

- Gry wideo zapewniają natychmiastową informację zwrotną. Pracownicy mogą uzyskać natychmiastowe wyniki swoich działań i zobaczyć, jak wpływają one na sytuację w grze. Pomaga im to szybciej przyswajać informacje i dostosowywać swoje działania w czasie rzeczywistym.

- Gry wideo tworzą zabawne i interaktywne środowisko do nauki. Często zawierają elementy gry, wyzwania, łamigłówki i scenariusze, które sprawiają, że proces uczenia się jest zabawny i interesujący dla pracowników. Takie podejście pozwala im aktywnie uczestniczyć w szkoleniu i łatwiej przyswajać informacje.

- Gry wideo pomagają zwiększyć retencję treści. Gracze otrzymują wiele powtórzeń i ćwiczeń, które pomagają utrwalić zdobyte informacje w pamięci. Takie podejście do nauki pozwala na lepsze zapamiętywanie i stosowanie tego, czego się nauczyli.

- Gry wideo promują lepszą pracę zespołową i zdrową rywalizację. Wiele gier wymaga współpracy z innymi graczami i interakcji w zespole. Rozwija to umiejętności pracy zespołowej, współpracy i słuchania innych. Ponadto, gry mogą zawierać elementy rywalizacji, co zachęca pracowników do osiągania lepszych wyników i zdrowego współzawodnictwa.

Podsumowując, gry wideo mogą znacznie poprawić efektywność szkoleń pracowników. Pomagają zwiększyć poczucie własnej wartości, łagodzą stres, zapewniają natychmiastową informację zwrotną i oferują interaktywne i zabawne środowisko uczenia się. Ponadto gry promują zapamiętywanie treści i pracę zespołową. Wykorzystanie gier wideo w szkoleniach może być ważnym narzędziem do zwiększania wydajności pracowników i osiągania lepszych wyników.

Oczywiście gier wideo nie należy mylić z hazardem. Te ostatnie nie pomagają w żaden sposób w zdobywaniu przydatnych umiejętności. Strona tutaj szczegółowo omawia bonusy bez depozytu - najpopularniejsze bonusy wśród graczy. Oczywiście, entuzjastom hazardu zależy głównie na osiągnięciu zysku; mało obchodzi ich gra kooperacyjna lub ćwiczenie zapamiętywania.

oprac, e-red,ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę