aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Najciekawsze gry w harmonogramie Steelers 2021

17 grudnia 2021
Najciekawsze gry w harmonogramie Steelers 2021
https://pixabay.com

W większości harmonogramy NFL nie różnią się zbytnio z roku na rok. W przypadku Pittsburgh Steelers kibice zawsze mogą liczyć na to, że w sezonie zasadniczym zagrają dwa razy z każdym z przeciwników AFC North, co stanowi sześć z szesnastu meczów w lidze. Oprócz Browns, Bengals i Ravens, osiem z pozostałych dziesięciu meczów jest determinowanych przez rotacyjne mecze przeciwko dwóm innym dywizjom, którym cała AFC North będzie musiała stawiać czoła w 2021 roku.

Kim są Pittsburgh Steelers?
Jeśli znacie już tę drużynę, zalecamy przejście do kolejnej części tego wpisu. Pittsburgh Steelers to amerykańska zawodowa drużyna piłkarska z siedzibą w Pittsburghu, która gra w National Football League (NFL). Steelers zdobyli sześć tytułów Super Bowl i osiem mistrzostw Konferencji Futbolu Amerykańskiego (AFC). Steelers ma więcej zwycięstw w Super Bowl niż jakakolwiek inna drużyna, co stanowi o jednej z najbardziej udanych i znanych serii w historii NFL.
Początkowo nazywany Pittsburgh Pirates, zespół został założony w 1933 roku przez rezydującego w Pittsburghu Arta Rooneya, który rzekomo wykorzystał wygrane z zakładu na wyścigi konne, aby ustanowić franczyzę. Własność zespołu pozostaje w rodzinie Rooneyów do dnia dzisiejszego. Zespół nie odniósł wczesnych sukcesów, zakwalifikował się do play-offów tylko raz w ciągu pierwszych 37 lat. W 1940 roku zespół zmienił przydomek na „Steelers” w hołdzie dla głównego przemysłu Pittsburgha. Steelers zremisowali o tytuł NFL Eastern Division w 1947 roku, ale zostali wyeliminowani 21:0 przez Philadelphia Eagles w meczu play-off, aby zakwalifikować się do gry o mistrzostwo NFL. Rooney obserwował, jak Steelers zmagają się z latami 50. i 60., dopóki ich losy nie odwróciły się wraz z przybyciem głównego trenera Chucka Nolla w 1969 roku. Od tamtej pory Steelers zaczęli rosnąć w siłę.

W latach 1969-1972 Noll zaprezentował swoje niesamowite umiejętności rozpoznawania talentów, przygotowując pięć przyszłych członków Hall of Fame: „Mean” Joe Greene, Terry Bradshaw, Mel Blount, Jack Ham i Franco Harris, który z tej grupy jest najbardziej znany ze względu na swoje bardzo oryginalnie brzmiące zagranie - „niepokalane przyjęcie”. Krótko mówiąc, był to zwycięski chwyt w play-offach przeciwko Oakland Raiders w 1972 roku, czyli jednej z najbardziej niezwykłych i kontrowersyjnych partii w historii zawodowego futbolu. W 1974 Noll wybrał jeszcze czterech graczy, którzy ostatecznie trafili do Hall of Fame: Mike Webster, Lynn Swann, John Stallworth oraz Jack Lambert.
Ci gracze stworzyli dynastię, która odniosła niezrównany sukces, wygrywając cztery Super Bowl (1975, 1976, 1979 i 1980) w ciągu sześciu sezonów z dominującą obroną znaną jako „stalowa kurtyna” i skuteczną ofensywą prowadzoną przez Bradshawa. Drużyny Steelersów z lat 70. charakteryzowały się również zagorzałą rzeszą fanów, wyróżniającą się jasnożółtymi „strasznymi ręcznikami”. Warto przy tym wspomnieć, że zostały one stworzone przez popularnego i specyficznego nadawcę radiowego zespołu przez 35 lat, Myrona Cope, a fani machali nimi głównie podczas rozgrywania meczów na swoim stadionie. Wszystko jednak ma się w pewnym momencie ku końcowi i nie inaczej było w przypadku Pittsburgh Steelers. Drużyna nieco osłabła w latach 80., z czterema miejscami poza postsezonem w ciągu dekady, a Noll przeszedł na emeryturę w 1991 roku.

Historia Steelers dalej jednak kontynuowała, a sukcesy wciąż się zdarzały. Noll został zastąpiony przez Billa Cowhera, który poprowadził Steelersów do play-offów w 10 ze swoich 15 sezonów w drużynie. Jednym z najważniejszych posunięć kadrowych Cowhera był awans drugiego trenera Dicka LeBeau na stanowisko koordynatora defensywy w 1995 roku. To sprawiło, że w swoich dwóch okresach (1995-97, 2004-15) jako koordynator Steelersów, LeBeau stworzył potężne mechanizmy obronne, które zdefiniowały drużyny Pittsburgha z tamtych epok. Obronę Steelersów w połowie lat 90. podkreślały takie gwiazdy, jak przyszły obrońca Hall of Fame Rod Woodson oraz obrońcy Greg Lloyd i Kevin Greene.

Z bardziej nowoczesnej historii, Steelers powrócili do play-offów po sezonach zasadniczych 2011 i 2014, ale drużyna przegrała w pierwszej rundzie każdego sezonu. Pittsburgh wygrał swój pierwszy mecz play-off po sezonie 2015, ale został wyeliminowany przez Denver Broncos w rundzie dywizyjnej. Zespół wygrał 11 meczów w następnym roku i awansował do play-offów, gdzie Steelers przegrali z Tomem Bradym i New England Patriots w meczu o mistrzostwo AFC po raz trzeci. Pittsburgh zwyciężył w sezonie regularnym w 2017 roku z 13 zwycięstwami, które zrównały się z trzema innymi zespołami w kwestii najwięcej wygranych w NFL. W 2018 roku drużyna zrobiła wynik 9:6:1, jednocześnie znosząc wiele głośnych publicznych sprzeczek wśród wielu swoich najlepszych graczy, po raz pierwszy od pięciu lat przegapiając postsezon. Obecnie jest to jedna z lepszych drużyn w NFL.

Co czeka Steelers?

Pozycja Pittsburgha w ich własnej dywizji dyktuje pozostałe dwie gry. Po wygraniu AFC North i zmierzeniu się z AFC West i NFC North jako wspólnymi dywizjami, w których będą grać Steelers, Browns, Bengals i Ravens, ostatecznymi przeciwnikami będą również liderzy dywizji AFC z pozostałych dwóch konferencji. W tym scenariuszu oznacza to granie z Buffalo Bills i Tennessee Titans. Już samo to sprawia, że harmonogram jest trudny, ale po włączeniu AFC West i NFC North, Steelers będą musieli stawić czoła najtrudniejszemu kalendarzowi ze wszystkich drużyn NFL na sezon zasadniczy 2021. Podsumowując z kim Steelers grają w tym sezonie, pozwólcie, że przejdziemy do listy, aby całość była bardziej przejrzysta:

● AFC North: 6 meczów podzielonych między Cleveland Browns, Cincinnati Bengals i Baltimore Ravens;
● AFC West: 4 mecze pomiędzy Kansas City Chiefs, Denver Broncos, Las Vegas Raiders i Los Angeles Chargers;
● NFC North: 4 gry pomiędzy Green Bay Packers, Chicago Bears, Minnesota Vikings i Detroit Lions;
● pozostali przeciwnicy AFC: 2 mecze między zwycięzcami dywizji 2020, w tym Tennessee Titans i Buffalo Bills.

Wiedza o tym, z kim zmierzą się Steelers, jest ważna, jeśli chcesz zaplanować swój własny harmonogram lub obstawiać zakłady w grach Steelers. W między czasie dobrze jest też zaplanować rozrywkę, z której możemy korzystać w momentach, gdy podczas meczów mamy sporo przerw lub akcja niespecjalnie się rozkręca. W takiej sytuacji polecamy postawić na darmowe gry hazardowe automaty hot spot, które cieszą się dużą popularnością. Na stronie znajdziecie najbardziej atrakcyjne automaty online typu hot spot, które zjednały sobie rzesze fanów. Jako że niektóre z nadchodzących spotkań Steelers niekoniecznie będą emocjonujące, dobrze będzie przygotować sobie drugie źródło rozrywki, z którego będziemy korzystać w między czasie. Sloty Hot Spot wydają się do tego świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza że możemy w nie grać na urządzeniach mobilnych.

Jako że Steelers czeka całkiem sporo wyzwań w nadchodzącym czasie, poniżej znajdziecie spis najbardziej interesujących meczów, które prawdopodobnie zgromadzą największe rzesze fanów przed telewizorami i na stadionach. Zdajemy sobie sprawę, że fani z całego świata czekają przede wszystkim na kilka konkretnych spotkań z najbardziej wymagającymi rywalami. To właśnie spotkania na najwyższym poziomie często motywują fanów do zgromadzenia się w rekordowych liczbach przed telewizorami i na stadionach. Poniżej przedstawiamy, które mecze Steelers będą najbardziej atrakcyjne zarówno dla bezstronnego kibica, jak i fanów poszczególnych drużyn:
Green Bay Packers. Co jeszcze można powiedzieć o grze rozgrywanej na Lambeau Field? W zależności od pory roku, w której rozgrywana jest ta gra, fani mogą już sobie wyobrazić śnieg – i potencjalną rozgrywkę między dwiema historycznymi franczyzami NFL, każda z rozgrywającymi na poziomie Hall of Fame, którzy zbliżają się do końca swojej kariery w postaci Aarona Rodgersa i Bena Roethlisbergera;
Buffalo Bills. Buffalo to kolejny ważny krok milowy, który staje się coroczną bitwą i powoli przeradza się w rywalizację. Zarówno Steelers, jak i Bills mieli wiele do zrobienia w swoich pojedynkach w każdym z ostatnich dwóch sezonów. Można by pomyśleć, że tak będzie ponownie w 2021 roku;
Cleveland Browns. Bez względu na to, które z tych dwóch spotkań nastąpi pierwsze, a przypuszczamy, że liga rozegra pierwsze starcie w Cleveland, będzie dużo rozmów prowadzących do tego spotkania. Przypuszczamy nawet, że skończy się to w primetime, widząc, jak koniec sezonu 2020 rozegrał się dla Steelersów, czyli z przegranymi z ich wieloletnim wrogiem w dywizji;
Baltimore Ravens. Spotkania z Ravens to jedne z tych meczów, których żaden kibic NFL nie powinien ominąć, bez względu na swoją sympatię do konkretnych drużyn. Rzadko zdarza się, aby Steelers i Ravens nie grali w primetime. Jest to również jedna z tych gier, w których gra się w Pittsburghu. Przez to wszystko jest gorąco wyczekiwana i zwykle dochodzi w tych starciach do sytuacji, w której Steelers wyciągają swoje koszulki Color Rush, aby uzyskać dodatkową emocjonalną przewagę;
Kansas City Chiefs. Kolejna podróż, którą tym razem Steelers muszą przebyć do Arrowhead, aby zmierzyć się z mistrzami Super Bowl 2019 i panującymi mistrzami AFC. The Chiefs, a konkretnie z QB Patrickiem Mahomesem, to nowy zespół, który każdy chciałby pokonać. Zagranie z nimi w ich domu również stworzy świetne podłoże na fascynujący mecz, zwłaszcza jeśli Steelers i Chiefs spotkają się później w sezonie z rozstawieniem w playoffach.
Istnieje bardzo duża szansa, że większość największych meczów Steelersów sezonu 2021 odbędzie się w trasie. Jako że zdecydowanie wszystkie te spotkania są na swój sposób elektryzujące i interesować będą wielkie rzesze fanów, poniżej przedstawiamy porównanie trzech najbardziej interesujących spotkań. Z pewnością zainteresują one wszystkich kibiców.

Drużyna

Kansas City Chiefs

Cleveland Browns

Green Bay Packers

Powód do obejrzenia meczu

spotkanie z mistrzami Super Bowl 2019

jeden z najtrudniejszych przeciwników Steelers w ostatnim czasie

historyczne starcie dwóch ogromnych franczyz

Miejsce rozgrywania meczu

mecz wyjazdowy

mecz wyjazdowy

mecz wyjazdowy

Poziom zainteresowania kibiców

największy

trzeci największy poziom zainteresowania

drugi największy poziom zainteresowania

Postawienie głównie na mecze wyjazdowe wynika z faktu, że domowi przeciwnicy Steelersów nie są obecnie tak przekonujący. Spośród nich tylko Titans wydają się być przeciwnikiem topowego kalibra, ale wciąż nie jest to tak interesujące spotkanie, jak te, które umieściliśmy powyżej. Zdecydowanie warto więc śledzić, co w przyszłości wydarzy się dla Steelers – interesujących spotkań na najwyższym poziomie na pewno nie będzie brakować.


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę