aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Poznaj najbardziej znane postaci z gier wideo!

27 czerwca 2024
Poznaj najbardziej znane postaci z gier wideo!

Poznaj kilka najbardziej kultowych postaci z gier wideo

Branża gier wideo ma co najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt kultowych postaci, czy to w grach wydanych na klasyczne konsole firm Nintendo i Sega, czy też na zwykłych domowych komputerach. Mario, Sonic i Lara Croft to tylko kilka przykładów dobrze znanych postaci, które wywarły wrażenie na starszych graczach, do tego stopnia, że możemy napotkać nawet automaty slotowe w kasynach online takich jak spin city casino, które oparte są o motywy z gier wideo, także z tymi postaciami.

Master Chief z sagi Halo i Kratos z God of War to nowsze postaci, ale wciąż wnoszą ogromny wkład w świat gier. Z kolei postać Ellie z gry The Last of Us może posłużyć jako wzór dla bohaterek o głębokich przemyśleniach i interesującej osobowości we współczesnych czasach.

Najciekawsze postaci z gier wideo

Istnieje też szereg postaci, które stworzyły różnego rodzaju historię na poszczególnych platformach, w różnych czasach i kontekstach. Prezentujemy zatem poniżej kilka naprawdę ikonicznych postaci, które stworzyły historię gier wideo.

Kratos (Gods of War)

Ten Spartanin stał się ikoną świata gier wideo od czasu pojawienia się w pierwszej grze w całym cyklu Gods of War, jeszcze w erze PlayStation 2. W ostatniej odsłonie serii ten wielki mężczyzna stał się dosyć rodziną osobą, ale przy okazji wdał się też w starcie z nordyckimi bogami. Pomimo mieszanych ocen dla najnowszej produkcji z jego udziałem nie oznacza to, że jego popularność spadła. Wręcz przeciwnie, wciąż pozostaje na tak wysokim poziomie, że już wkrótce dostanie swój osobny serial na platformie Amazon Prime Video.

Link (Legends of Zelda)

Link pojawia we wszystkich grach z serii Zelda, a wkrótce otrzyma swój własny film! Dlatego właśnie na tej liście zamieszczamy tę ważną postać dla całej gier z serii Zelda - być może zasługuje ona nawet na pierwszą pozycję na liście najbardziej popularnych? Podobnie jak wspomniany wcześniej Kratos, także i Link wystąpi w swoim własnym filmie, choć nie ustalono jeszcze żadnej daty jego premiery.

Pac-Man

Pac-Man to dla wielu starszych graczy jedno z największych nawiązań do lat 80., a zwłaszcza do gier wideo z tamtych lat. Przez wielu uznawany za jedną z ikon lat 80. Pac-Man musiał po prostu znaleźć się w naszym zestawieniu. Ta postać i gra o tym samym tytule były dla wielu graczy pierwszym kontaktem z grami wideo, czy to na domowych konsolach, czy na automatach w salonach gier. Z pewnością dlatego zasłużył na to, by znaleźć się na naszej liście, choć nie sposób przypisać Pac-Manowi jakichś szczególnych cech charakteru!

Sackboy (LittleBigPlanet)

Tutaj mamy pierwszy bardzo ciekawy przypadek: Sackboy. Dla tych, którzy być może tego nie wiedzą, jest on bohaterem całego cyklu gier firmy Sony zatytułowanego LittleBigPlanet. W dobie PS3 uchodził za swego rodzaju maskotkę firmy, zarówno ze względu na liczbę wydanych gier, jak i obecność w innych tytułach i prezentacjach marki.

Sonic the Hedhehog (Sonic)

Choć dla wielu graczy jest to punkt odniesienia, jeśli chodzi o kategorię platformówek, Sonic the Hedgehog dopiero teraz trafia na naszą listę. Ten słynny niebieski jeż opracowany przez firmę SEGA jest przez wielu uważany za największe odniesienie w grach wideo z kategorii platformówek, obok jego starego „rywala” Mario oraz Raymana.

Agent 47 (Hitman)

Agent 47, czyli bohater wielu gier z serii Hitman, wyprzedził kilka kultowych postaci i zajął kolejne miejsce na naszej liście. Wybór ten może budzić oczywiście pewne kontrowersje z uwagi na znaną aktywność tej postaci. Ale nie zmienia to faktu, że ten łysy agent jest postacią dobrze znaną wśród graczy i bohaterem kolejnych gier z bardzo udanych i naprawdę doskonale ocenianych gier wideo.

Mario (Super Mario)

Dla milionów ludzi z pewnością elementem kojarzącym się z grami wideo są charakterystyczne wąsy. Trudno byłoby znaleźć osobę, która nigdy nie zagrała w jakąś grę z tą postacią, bo Mario ze swoim bratem Luigim w ciągu swojej „kariery” rynkowej pojawiała się na ekranach dziesiątków gier na wszystkich konsolach Nintendo.

Lara Croft (Tomb Raider)

Według różnych badań Lara Croft została uznana za najsłynniejszą postać w historii gier wideo. Choć pierwsze miejsce nie przypadło Mario, to i tak można to uznać za sprawiedliwy wynik. Lara Croft to dla wielu osób najbardziej znana postać w świecie gier. Do tego stopnia, że naw oparciu o tę postać powstały aż trzy filmy kinowe, z których dwa pierwsze z Angeliną Jolie w roli tytułowej zapewniły tej aktorce szczytowy moment kariery i odniosły dodatkowo ogromny sukces kasowy na całym świecie.

W 2013 roku seria rozpoczęła nową trylogię, przedstawiającą młodszą Larę rozpoczynającą karierę jako archeolog i poszukiwaczka przygód. Pierwsza gra odniosła ogromny sukces i doczekała się adaptacji także na dużym ekranie. Dzięki tym wszystkim osiągnięciom można powiedzieć, że pierwsze miejsce dla Lary Croft nie jest aż tak niesprawiedliwe.

Pora wymienić jeszcze kilka innych postaci, które nie trafiły na naszą listę, ale także zasługują na wyróżnienie:


POWIĄZANE

Pan Grzegorz Jedamski, nie ustaje w swej walce o równe traktowanie rolników emer...

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę