Tatrzańskie święto

19 czerwca 2002

Na początku sierpnia rozpocznie się na Podhalu Święto Tatr. Imprezę organizuje starostwo tatrzańskie i Związek Podhalan, przy wsparciu wszystkich gmin tatrzańskich.

Rozpoczęcie obchodów nastąpi 5 sierpnia na Czarnej Górze pod repliką krzyża z Giewontu. W czasie imprezy przewidziano szereg atrakcji. W Białce Tatrzańskiej odbędzie się Wybór Harnasia Tatrzańskiego. Zaplanowano Święto Pstrąga w Białym Dunajcu i tradycyjne Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej. Odbędzie się też Tatrzański Maraton Rowerowy, Parada Wieków ulicami Zakopanego oraz Festyn Amerykański pod Gubałówką. 

Na Siwej Polanie u wylotu Doliny Chochołowskiej będzie miało miejsce spotkanie Euroregion bez granic, związane z otwarciem przejścia granicznego dla małego ruchu turystycznego na polanie Molkówka. Zapłonie Watra Tatrzańska i zagra zespół Siwy Dym. Pod Gubałówką na Jarmarku Tatrzańskim spróbować będzie można górskiego jadła, w tym oczywiście oscypków. Na zakończenie Święta Tatr pod skocznią aktorzy Teatru Witkacego wystawią Góralskie Bronowice.


POWIĄZANE

W I kwartale liczba udzielonych noclegów w gospodarstwach agroturystycznych była...

Hotele w rodzimych kurortach pękają już w szwach, a wraz z nimi lokale gastronom...

Od początku czerwca tego roku w Polsce utonęło już ponad 100 osób. Niestety zdro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę