Bronisze (pod menu)

Warszawa: ok. 100 dzików do odłowu, a 80 do odstrzału

Ze względów bezpieczeństwa i rosnących szkód do końca kwietnia br. odłowionych zostanie ok. 100 dzików, a ok. 80 zostanie odstrzelonych - informują Lasy Miejs...


Przybywa biokonsumentów. Moda na zdrową żywność nie mija

Zdrowe odżywanie nie jest chwilową modą, ale coraz silniejszym trendem – wynika z badania przeprowadzonego przez Ośrodek Ewaluacji. Polacy chcą jeść zdrowo i odpowiedzialnie, dlatego coraz częściej wybierają żywność nieprzetworzoną, bez konserwantów i chemicznych dodatków.


700 tabliczek czekolady może pomóc zaoszczędzić setki ton opakowań. Nestlé chce produkować 100000 ton opakowań mniej do 2017 roku

Firma Nestlé w swoim szwajcarskim laboratorium przeprowadziła niedawno wyjątkowe badania. Wzięła pod lupę 700 tabliczek czekolady, poddając je rozmaitym testom mierzącym wpływ wilgoci, tlenu i światła na produkt. Badanie pozwoli dobrać optymalne opakowania i daty ważności produktów. Do 2017 roku Nestlé chce zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton!


Giełda grozy – Chiny dobijają GPW

Czerwono na polskiej giełdzie. Notowania WIG20 spadły w tym tygodniu poniżej 1800 punktów. Tak źle nie było na GPW od 2009 roku. Spadki odnotowywane są na wszystkich głównych indeksach w Europie. Eksperci tłumaczą, że to wina Chin.


Jaka polisa na zagraniczną podróż autem?

Planujesz wyjazd własnym samochodem za granicę? Sprawdź, co zapewnia twoja polisa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń oraz w których krajach będzie obowiązywała. Zielona Karta może okazać się niewystarczająca.


Czujniki ciśnienia w oponach nowym kosztownym wymogiem

Ciśnienie w kołach wpływa na prowadzenie pojazdu, bezpieczeństwo oraz zużycie paliwa. A ponieważ 40% kierowców nie monitoruje poziomu ciśnienia opon, w nowych samochodach obowiązkowo instaluje się czujniki, które odpowiadają za jego kontrolę. Niestety, wiąże się to z kosztownymi wydatkami.


Znaczek Poczty Polskiej z Europejską Stolicą Kultury 2016

15 stycznia br. Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek „Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016”, który już dziś został zaprezentowany podczas konferencji prasowej organizowanej we Wrocławiu przez Urząd Miasta Wrocławia i Biuro Festiwalowe IMPART.


Komisja rolnictwa zaakceptowała projekt budżetu rolnego na 2016 r.

Sejmowa komisja rolnictwa zaakceptowała projekt budżetu rolnego na 2016 r. Wydatki na rolnictwo, rozwój wsi i rynki rolne wyniosą 53,7 mld zł tj. będą ok. 3 proc. niższe niż w 2015 r., stanowią one 7,23 proc. wszystkich wydatków budżetowych.


Klub Kukiz'15 zapowiada ofensywę legislacyjną na rzecz rolników

Politycy klubu Kukiz'15 zapowiedzieli we wtorek ofensywę legislacyjną na rzecz rolników i gospodarki łowieckiej. Pierwszym projektem, który chcą złożyć jest propozycja nowelizacji prawa łowieckiego zakładająca odpowiedzialność Skarbu Państwa za wszystkie szkody łowieckie.


...Luty stały, w lecie upały...
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę