Ptak_mega_22.11
Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

Zaproszenie do lasu

30 marca 2004

Nie musimy się obawiać o słabe zalesienie naszego uprzemysłowionego regionu. Przeciętna lesistość wynosi tu 30,4 proc., co należy do przyzwoitych wyników. Na jednym hektarze drzewostanu jest 205 metrów sześciennych drewna. Nasze lasy rosną dobrze - przeciętnie co roku na jednym hektarze przybywa 3,7 m sześc. drzew. Ma na to wpływ stosunkowo młody wiek śląskich lasów - przeciętny drzewostan ma 56 lat.

Ambicją każdego nadleśnictwa jest prowadzenie edukacji i udostępnienie atrakcyjnych tras po lesie tym, którzy potrafią docenić piękno przyrody i chcą bliżej ją poznać. Obecnie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach ma trzy ośrodki edukacji leśnej: w Istebnej Dzielcu, w Ustroniu Jaszowcu i w Opolu. Ponadto lepszemu poznawaniu lasu służy także 11 izb i klas leśnych przygotowanych przez niektóre nadleśnictwa. Ścieżki edukacyjne ma wszystkie 49 nadleśnictw. Do dyspozycji ludzi spragnionych kontaktu z naturą jest również w granicach działania katowickiej RDLP 10 parków, ogrodów dendrologicznych czy botanicznych oraz 112 innych obiektów, takich jak rezerwaty przyrody.

Krzysztof Chojecki rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach
Na wycieczki do lasu szczególnie zapraszamy młodzież szkolną. Choć trudno w to uwierzyć, ale zdarzały się szczere wyznania zagłębiowskich czy śląskich dzieci, że jeszcze nigdy nie były w prawdziwym lesie. W każdym nadleśnictwie jest osoba, która oprowadzi dzieci czy młodzież podczas takiej wycieczki i pokaże najciekawsze miejsca. Wystarczy tylko wybrać interesujące nas nadleśnictwo i umówić się telefonicznie na wizytę.


POWIĄZANE

Ponad 11 mln ha, czyli 6,2 proc. całej użytkowanej w UE ziemi rolnej, jest upraw...

Jako organizacja zrzeszająca osoby i firmy tworzące certyfikowaną ekologiczną ży...

3 października br. została uruchomiona nowa platforma internetowa OK-net Arable....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę