Puma Uniwersal

Ceny - Żywiec wieprzowy

26 stycznia 2010
Nawet siarczyste mrozy i zwiany z nimi paraliż transportowy nie zdołał odwrócić tendencji na rynku żywca.
Rolników w punktach skupu mało, a ceny jak spadały, tak spadają. Bo jak tłumaczą przetwórcy - nie o cenę tu chodzi. Jeśli samochodu nie uda się odpalić to i wyższa stawka nikogo nie skusi.

Ale na razie zakłady na brak surowca nie narzekają. Towar dowożą swoimi samochodami. Jeśli nawet są opóźnienia to zgromadzone zapasy pozwalają na produkcję bez zakłóceń.

TUCZNIKI wg wbc   zł/kg
S 4,30 – 4,60
E 4,20 – 4,50
U 4,00 – 4,30
R 3,65 – 4,00
O 3,05 – 3,67
P 2,80 – 3,50

Kto rozlicza się za wagę żywą, choć to już rzadkość, za kilogram dostaje poniżej 3 złotych. W klasyfikacji poubojowej, najlepsza klasa S kosztuje od 4 złotych 30 groszy do 4 złotych 60 groszy plus ewentualne dodatki.

Klasa R wyceniana jest maksymalnie na 4 złote.

PROSIĘTA          zł/parę
targowiska
woj. podlaskie          200 – 400
woj. opolskie           240 – 270
woj. pomorskie          240 - 300
woj. świętokrzyskie     250 – 360
woj. mazowieckie        260 – 340
woj. kujawsko-pomorskie 270 - 330
woj. małopolskie        300 – 450

Na targowiskach handel prosiętami dosłownie zamarzł. Ceny jakie w ubiegłym tygodniu udało się zebrać pracownikom ODR-ów, wahają się od 200 złotych za parę w Knyszynie na Podlasiu do 450 w Mszanie Dolnej w Małopolsce.

POWIĄZANE

Importujemy coraz więcej ryb - wynika z danych Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i G...

W kwietniu 2016 roku indeks cen żywności FAO zyskał 1%, wzrastając do 151,8 punk...


Komentarze

...Kto się wiele pyta, ten się wiele uczy...
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Huzar prawy
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę