Na Nowy Rok nowe podwyżki

30 grudnia 2003

Pierwsze podwyżki czekają nas już w styczniu - zacznie się od paliw i papierosów. Potem może być już tylko gorzej - donosi "Życie Warszawy".

Nowy Rok, oprócz szczęścia i wszelkiej pomyślności, przyniesie nam także podwyżki. Na pierwszy ogień, już w styczniu, pójdą benzyna i olej napędowy, które zdrożeją o około 14 gr na litrze. Nieco później więcej będziemy musieli zapłacić za wyroby tytoniowe - średnio o 20 gr za paczkę papierosów. W następnych miesiącach jednak nie będzie wcale lepiej. 1 maja 2004 roku wejdzie w życie feralna ustawa o podatku od towarów i usług, czyli VAT. Niesie ona za sobą skokową zwyżkę cen materiałów budowlanych, na połączenia do Internetu, na foteliki dziecięce, itp. - informuje "ŻW".

Jednak najbardziej schudną portfele warszawiakom. Według "ŻW", na ogólnokrajowe podwyżki nałoży się być może wzrost cen biletów komunikacji miejskiej - w niektórych przypadkach może on wynieść ponad 100%. Mieszkańcy niektórych dzielnic będą musieli też ponieść konsekwencje zwiększenia nawet o kilkaset procent opłaty za użytkowanie wieczyste gruntów.


POWIĄZANE

Aby ograniczyć negatywne skutki zmian klimatu, konieczne jest większe zatrzymywa...

Eksperci uważają, że mimo wzrostu gospodarczego niższego od pierwotnych założeń ...

Do 2020 roku udział OZE w polskim miksie energetycznym na wzrosnąć do 15 proc. –...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę