Anwil_7.04.17

Pora na rozliczenie paliwa.

4 września 2007
Od dziś do końca września rolnicy mogą ubiegać się o zwrot części akcyzy za olej napędowy. Wnioski należy składać w urzędach gmin i miast. Aby uzyskać zwrot części kosztów poniesionych na paliwo trzeba mieć faktury potwierdzające jego zakup.

Zwrot w wysokości około 50 groszy do litra oleju napędowego to dla rolników niezbyt duża zachęta. Rolnicy przyznają, że po niższej cenie mogą kupić olej napędowy bez faktur oraz bez zbędnej biurokracji.

A to czysty zysk bo w okresie natężonych prac polowych czas jest dla każdego na wagę złota. Zdaniem rolników dużo korzystniejszą pomoc uzyskują ich koledzy ze sąsiednich krajów.

Andrzej Nowak, wieś Złota: - Powinno być w ogóle tak, jak w innych krajach. Paliwo rolnicze powinniśmy tankowac w swoich CPNach. U nas nie tylko trzeba pamiętać o fakturach, to jeszcze dodatkowo o terminach.

Grzegorz Kropiak wójt gminy Rybno: - Rolnicy składając faktury muszą pamiętać o dacie od marca do sierpnia żeby skorzystać z drugiej transzy dopełniającej normę na rok 2007.

Aby zachęcić rolników do kupowania oleju napędowego w legalnych źródłach resort rolnictwa zapowiada podwyższenie zwrotu akcyzy. Od przyszłego roku mogłoby to być nawet zwrot w wysokości około 90 groszy za litr.

Henryk Kowalczyk wiceminister rolnictwa: - Będziemy wnioskowali aby w następnym roku dopłaty do paliwa były jeszcze większe i korzystniejsze czyli w możliwym największym stopniu dopuszczalnym przepisami U.E.

Rolnicy przyznają że bardzo na to liczą. Z roku na rok do pracy w gospodarstwie potrzeba coraz mniej rąk wzrasta za to zużycie paliwa.  

POWIĄZANE

Jeżeli Prawo wodne nie zostanie przyjęte do końca czerwca, to KE będzie miała pr...

13 kwietnia 2017 r. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja Restrukturyz...

Grupa Azoty PUŁAWY uzyskała tytuł SOLIDNY PRACODAWCA ROKU w ogólnopolskim konkur...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę