Advertisement

Spotkanie ministra rolnictwa z przedstawicielami COPA-COGECA

9 stycznia 2004

Minister Wojciech Olejniczak wystąpił dziś na posiedzeniu Prezydium Komitetu Organizacji Rolniczych Unii Europejskiej (COPA) oraz Konfederacji Spółdzielczości Rolniczej Unii Europejskiej (COGECA).

W spotkaniu uczestniczyli liderzy organizacji rolniczych i spółdzielczych z 15 państw Unii Europejskiej i 10 państw wstępujących. Polskie organizacje rolnicze i spółdzielcze reprezentowała ponad 20 osobowa delegacja. Minister Wojciech Olejniczak podziękował szefom COPA/COGECA za ich wysiłki zmierzające do rozwoju współpracy z polskimi organizacjami rolniczymi i jednocześnie zaapelował, aby COPA/COGECA w coraz większym stopniu brała pod uwagę interesy rolników z państw wstępujących. Poinformował też o stanie dostosowań polskiego rolnictwa do funkcjonowania na Jednolitym Rynku Europejskim oraz do wdrożenia instrumentów Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). Przedstawił również polskie stanowisko w sprawie reform WPR - tych zdecydowanych w Luksemburgu - jak i tych, które są obecnie dyskutowane.

Wcześniej, w siedzibie przedstawicielstwa polskich organizacji rolniczych w Brukseli, minister Wojciech Olejniczak spotkał się z polskimi delegatami na posiedzenie Prezydium COPA/COGECA. W rzeczowej dyskusji omówiono sprawy, które wymagają wspólnego działania – Rządu i organizacji rolniczych. Odbyły się również rozmowy szefa polskiego resortu rolnictwa Wojciecha Olejniczaka z przewodniczącym COPA p. P. Gaemelke i przewodniczącym COGECA p. Eduardo Baamonde


POWIĄZANE

W dniu 21 kwietnia 2017 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Wiceprezesa Rady Ministrów...

ARiMR wypłaciła do 25 kwietnia 2017 r. 13,09 mld zł w ramach płatności bezpośred...

Kilkuset rybaków zajmujących się hodowlą karpi protestowało we wtorek przed mini...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę