Puma Uniwersal

ARiMR wdraża działanie Modernizacjia gospodarstw rolnych

14 listopada 2007
W związku z uruchamianiem działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” dla  rolników, 26 października br. w siedzibie ARiMR odbyła się konferencja prasowa z udziałem Sekretarza Stanu w MRiRW – Henryka Kowalczyka, prezesa ARiMR Leszka Droździela oraz Zastępców Prezesa w Agencji: Grzegorza Jakucia, Katarzyny Obraniak-Chyż i Marka Osińskiego. Prezes Agencji  ogłosił, że od 9 listopada rolnicy mogą składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o pomoc finansową w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” PROW 2007-2013.

Wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk powiedział, że środki finansowe, które ARiMR kieruje dla rolników na modernizację gospodarstw rolnych są wyższe niż w poprzednim okresie programowania, kiedy to na inwestycje prowadzone przez rolników było do ich dyspozycji ponad 600 mln euro. W nowym okresie programowania na modernizację gospodarstw rolnych ARiMR kieruje blisko 1,8 mld euro, w tym obecnie dla naboru wniosków prowadzonego w listopadzie 360 mln euro.

Prezes Leszek Droździel poinformował, że w związku ze zwiększonym limitem finansowym na ten rok Agencja powinna przyjąć około 20 tys. wniosków. Oddziały Regionalne ARiMR będą 9 listopada pracowały do godziny 22, a jeżeli będzie taka potrzeba to nawet dłużej. Środki finansowe w kwocie 360 mln euro zostały podzielone na poszczególne województwa. Agencja zakończy przyjmowanie wniosków od rolników na modernizacje gospodarstw rolnych w momencie, kiedy spodziewana wysokość dofinansowania inwestycji w danym regionie osiągnie 120% przewidzianej koperty finansowej.

Katarzyna Obraniak-Chyż dodała, że w Oddziałach Agencji zostaną stworzone dodatkowe stanowiska do przyjmowania wniosków. Każdy Oddział ARiMR w zależności od specyfiki regionu stworzy ich nawet 30 – 40. Szacuje się, że w ciągu jednej godziny będzie można przyjąć w każdym OR do 300 wniosków. Agencja uprościła procedury i w pierwszym etapie rolnicy, którzy będą ubiegali się o dofinansowanie inwestycji muszą złożyć wypełniony wniosek oraz cztery podstawowe załączniki: kopię dowodu tożsamości, plan rozwoju gospodarstwa, wyliczoną wielkość ekonomiczną gospodarstwa oraz wniosek o nadanie numeru identyfikacyjnego (jeżeli takiego numeru rolnik nie ma). Agencja uzyskała akredytację do nowych działań inwestycyjnych.
 

Wniosek oraz informacje o warunkach ubiegania się o pomoc finansową w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” znajdują się na stronie www.arimr.gov.pl w linku: Modernizacja gospodarstw rolnych.
 
warunki, jakie trzeba spełnić
formularze, wnioski, instrukcje
akty prawne

Informacje ARiMR
Wszyscy zdążą złożyć wnioski:
Jedna osoba - jeden wniosek

Szanowni Państwo

Uprzejmie prosimy, aby pytania dotyczące szczegółowych zasad i warunków przyznawania pomocy finansowej w ramach Działania Modernizacja gospodarstw rolnych objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 kierowali Państwo w pierwszej kolejności do Oddziałów Regionalnych ARiMR, których wykaz przedstawiamy poniżej. Zbyt duża, bowiem liczba pytań kierowanych bezpośrednio do Centrali Agencji wydłuża czas oczekiwania Państwa na odpowiedź.

 Tabela z adresami Oddziałów Regionalnych ARiMR POWIĄZANE

Do Biura KRIR wpłynął projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zm...

Od 15 marca można składać w ARiMR wnioski o przyznanie płatności obszarowych za ...

16 maja upływa termin przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2016 r. Do...


Komentarze

...Kto dziecko chwali, ten matkę po sercu głaszcze...
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Huzar prawy
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę