Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

16 maja ostatnim dniem składania wniosków o płatności bezpośrednie

16 maja 2005

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że ostatnim dniem składania wniosków o płatności bezpośrednie za 2005 r. jest 16 maja.

Przedłużenie terminu przyjmowania wniosków o jeden dzień wynika z art.20 Rozporządzenia Komisji WE nr 796/2004 z 21 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczegółowe zasady wdrażania wzajemnej zgodności, modulacji oraz zintegrowanego systemu zarządzania i kontroli przewidzianych w rozporządzeniu Rady WE nr 1782/2003 ustanawiającym wspólne zasady dla systemów pomocy bezpośredniej w zakresie wspólnej polityki rolnej oraz określonych systemów wsparcia dla rolników oraz z art. 57§4 Kodeksu postępowania administracyjnego: „Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni”. Z uwagi na fakt, że 15 maja przypada w niedzielę, Agencja będzie przyjmować wnioski jeszcze w poniedziałek.

W związku z dużą liczbą rolników składających wnioski w ostatnich możliwych dniach, w sobotę 14 maja oraz w niedzielę 15 maja biura powiatowe ARiMR będą czynne w godz.8-20. W poniedziałek 16 maja wnioski będzie można składać od godz.8, a biura będą przyjmować je do ostatniego rolnika.

Zmiana terminu składania wniosków bez sankcji powoduje również przesunięcie terminu składania wniosków po tej dacie. Zgodnie z art. 21 Rozporządzenia Komisji WE nr 796/2004 , wniosek może zostać złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po wyznaczonym terminie składania wniosków, jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia stosowana jest redukcja w wysokości 1 % kwoty płatności, do której rolnik byłby uprawniony, jeżeli wniosek o pomoc zostałby złożony w terminie. Oznacza to, że po terminie wnioski można składać do 10 czerwca włącznie.


POWIĄZANE

Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegor...

Koszty organizacji Dni Konia Arabskiego oraz aukcji koni "Pride of Poland" w Jan...

Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył wczoraj w uroczystości otwarcia w Lublin...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę