Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

Eko poślizg

8 czerwca 2006

Kolejne opóźnienia w Agencji Restrukturyzacji. Tym razem chodzi o dotacje z programu rolnośrodowiskowego. Zgodnie z prawem rolnicy powinni dostać pieniądze kilka miesięcy temu, ale są tacy którzy jeszcze czekają.

W ubiegłym roku gospodarstwa ekologiczne otrzymały dotacje z prawie trzymiesięcznym opóźnieniem. W tym roku historia się powtórzyła, zamiast pieniędzy rolnicy dostawali od Agencji Restrukturyzacji kolejne pisma informujące o przesunięciu terminu wypłaty.

Dlatego zwrócili się do Ministerstwa Rolnictwa z prośbą o wyjaśnienie przyczyny opóźnień. Zdaniem Agencji Restrukturyzacji na wypłatę dotacji z programu rolnośrodowiskowego czeka już niewielu rolników. A przyczyn opóźnień jest bardzo wiele. Przede wszystkim po raz pierwszy obsługiwano wszystkie pakiety rolnośrodowiskowe. Jest ich aż siedem.

- Agencja dopiero w połowie maja otrzymała komplet informacji do systemu informatycznego w zakresie działek ewidencyjnych do obszarów NATURA 2000. – wyjaśnia Franciszek Kadzik z ARiMR.

Rolników najbardziej dziwi to, że Agencja w zasadzie bezkarnie może łamać prawo. Teraz w Agencji Restrukturyzacji trwają ostatnie prace związane z obsługą wniosków.

- Najbliższe dwa tygodnie sprawią, że wszyscy rolnicy otrzymają decyzje a do końca czerwca powinny być zrealizowane wszystkie płatności. – zapowiada Franciszek Kadzik.

Rolnikom nie pozostaje zatem nic innego jak cierpliwie czekać.


POWIĄZANE

Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegor...

Koszty organizacji Dni Konia Arabskiego oraz aukcji koni "Pride of Poland" w Jan...

Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył wczoraj w uroczystości otwarcia w Lublin...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę