Advertisement

Jak wspomóc działalność Izby Rolniczej?

4 lipca 2008
Spółka PIR AGRO Partner rozpoczęła działalność z końcem miesiąca listopada 2007 roku. Prezesem powołano Pana Jarosława Jelinek – Dyrektora Biura Pomorskiej Izby Rolniczej, natomiast zgromadzenie wspólników stanowi Zarząd Pomorskiej Izby Rolniczej. Spółka została powołana przy Izbie, która w całości sprawuje nad nią nadzór właścicielski. Według kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności, przedmiotem działalności spółki jest między innymi: prowadzenie portali internetowych, działalność wydawnicza i reklamowa, organizacja turystyki oraz szeroka działalność usługowa.
Dzięki intensywnej pracy, już na początku swojej działalności Spółka pozyskała strategicznych partnerów, do których należą: Zakłady Mięsne NOWAK z Gdańska, Spółka RolTop (Generalny Przedstawiciel w Polsce  niemieckiego koncernu DEUTZ FAHR) oraz Spółka ProCam Polska. Współpraca wymienionych podmiotów odbywa się z korzyścią dla wszystkich stron do dnia dzisiejszego. Inwestorom udostępnione zostały miejsca reklamowe w czasopiśmie „Wieś Pomorska” (biuletyn informacyjny Pomorskiej Izby Rolniczej), na stronie internetowej izby pojawiły się ich banery reklamowe oraz przysługuje im prawo do uczestniczenia w spotkaniach rolników, organizowanych przez Pomorską Izbę Rolniczą.
Z początkiem maja 2008 roku do grona współpracowników PIR AGRO Partner dołączyły dwa kolejne podmioty, a mianowicie: Pomorski Oddział Banku Gospodarki Żywnościowej oraz firma KOMERS International. Pół roku działalności gospodarczej Spółki , przyniosło zysk, który pozwolił na zakup firmowego samochodu (leasing), sfinansowanie trzech edycji czasopisma „Wieś Pomorska”, zakup komputera wraz z oprogramowaniem do składu publikacji, zakup dużej ilości artykułów biurowych oraz w dużej części sfinansowania grudniowego walnego zgromadzenia Pomorskiej Izby Rolniczej z udziałem ponad 80 gości.
Jednak działalność Spółki ma drugi wymiar. Mianowicie z założenia, rolą Spółki jest prowadzenie takiej działalności, aby w jak najszerszym zakresie wspomóc działalność Pomorskiej Izby Rolniczej. Zamysł ten powiódł się w stu procentach. Dzięki spółce, z budżetu Izby udało się usunąć koszt druku biuletynu informacyjnego, w 1/3 zredukować koszty delegacji pracowniczych oraz ograniczyć koszty zakupu materiałów biurowych. Zatem oszczędności Izby na opisanych działaniach liczy się już w dziesiątkach tysięcy złotych.
Księgowością w spółce zajmuje się Prezes spółki oraz Główny Księgowy Pomorskiej Izby Rolniczej. Istotnym jest wspomnieć, że z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej Spółki
PIR AGRO Partner, zarówno jej Prezes jak i Główny Księgowy PIR, nie pobierają wynagrodzenia, wliczając pracę w Spółce do obowiązków służbowych wykonywanych w ramach etatu w Pomorskiej Izbie Rolniczej.


POWIĄZANE

Posłanka PO Dorota Niedziela zaapelowała w środę do premier Beaty Szydło, by prz...

To bardzo ważny dzień dla polskiego samorządu, który pokazuje, że samorząd potra...

Sekretarz stanu Zbigniew Babalski przebywał w Olsztynie, gdzie uczestniczył w sp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę