Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

Puszki na kartki

15 października 2003

Katowicki PCK otrzymał 35 tys. konserw z zapasów Agencji Rynku Rolnego, które ma przekazać najuboższym mieszkańcom województwa. W samych Katowicach rozdanych powinno być 4 tys. Problem polega jednak na tym, że wydawanie puszek napotyka na kolejne przeszkody. Najpierw nie można było otworzyć magazynów, ponieważ brakowało jednego z gatunków konserw. Teraz ten kłopot wydaje się rozwiązany, ale jego miejsce zajął inny.

– Mamy już mielonkę, tyrolską, gulaszową, a pasztet dowieziemy dziś. Teoretycznie jutro moglibyśmy zaprosić potrzebujących, tyle że to nie takie proste – zaznacza Gabriela Lipińska z biura Zarządu Okręgowego PCK w Katowicach.
 
Pod koniec minionego tygodnia do Czerwonego Krzyża trafiło pismo przysłane przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego. Z dokumentu wynika, że puszki odebrać mogą jedynie osoby posiadające kartę pomocy żywieniowej wystawioną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
 
Od kilku dni więc wszyscy pukający do drzwi biura przy ul. PCK 8, którzy pytają o żywność, odsyłani są do MOPS-u. Ludzie nie kryją zaskoczenia. Denerwują się, że są odsyłani z niczym, a zamiast cieszyć się żywnością, muszą chodzić po urzędach. Niektórzy zainteresowani konserwami nie mieli do tej pory kontaktu z ośrodkiem. Konieczność zdobycia karty traktują jako sporą uciążliwość.
 
Karty zawierają imię i nazwisko oraz adres osoby, na którą są wystawione. Musimy napisać na niej, ile produktów wydaliśmy, a także datę, kiedy to zostało zrobione. Oczywiście wszystko zostaje uwiarygodnione stosowną pieczątką – dodaje Gabriela Lipińska.


POWIĄZANE

Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegor...

Koszty organizacji Dni Konia Arabskiego oraz aukcji koni "Pride of Poland" w Jan...

Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył wczoraj w uroczystości otwarcia w Lublin...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę