Umowa z poślizgiem

16 kwietnia 2003

Mimo, że umowy zawarte pomiędzy Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a kolczykującymi bydło wygasły 31 marca br., do tej pory nie ma nowej wersji dokumentu. Aby nie blokować znakowania, w niektórych biurach powiatowych pracownicy chwycili za kolczykownice.

Do końca marca 2003 r. kolczykowaniem bydła w ramach tworzenia Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt zajmowali się lekarze weterynarii i zootechnicy. Tymczasem akcja znakowania stoi pod znakiem zapytania, ponieważ wygasły umowy zawarte między dotychczasowymi wykonawcami a agencją. Mamy dopiero kilka dni przerwy – uspokaja Dariusz Panasiuk, rzecznik ARiMR.

Nie ma jeszcze nowej wersji umowy, którą mogliby podpisać zootechnicy i lekarze weterynarii zainteresowani kolczykowaniem bydła: Powinna być gotowa w każdej chwili – zapewnia rzecznik ARiMR.  Być może zostaną w niej podwyższone stawki za wykonywane usługi (obecnie zakolczykowanie jednej sztuki kosztuje 5,5 zł).

Tymczasem, aby nie blokować kolczykowania, kierownicy biur powiatowych ARiMR próbują znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. W powiecie brodnickim znakowaniem cieląt i dokolczykowywaniem zajmują się pracownicy agencji.  Mamy odpowiednie kwalifikacje, więc radzimy sobie sami – mówi Bogusław Błaszkiewicz, kierownik biura powiatowego ARiMR w Brodnicy.

Niewiele zmieniło się natomiast w powiecie włocławskim: Kolczykują nadal te same osoby, które robiły to do tej pory – wyjaśnia Józef Leszek, kierownik biura powiatowego we Włocławku. Rozliczymy się z nimi po zawarciu umów – dodaje.


POWIĄZANE

Utworzenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), który ma przejąć zadania...

Portal PUE, czyli Platforma Usług Elektronicznych jest dostępny dla beneficjentó...

Arkadiusz Szymoniuk został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Agencji Restr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę