Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

Z myślą o rynku pracy

2 maja 2007
Lubuska Izba Rolnicza brała  udział w konsultacjach społecznych  projektu Regionalnego Planu Działania na Rzecz Zatrudnienia na rok 2007 dla Województwa Lubuskiego.

- Według naszej opinii projekt Planu RPD/Z, w przypadku pełnej realizacji, może przyczynić się do dalszej poprawy zasobu miejsc pracy.
Jednocześnie zasugerowaliśmy by w rozwinięciu priorytetów zadań na 2007 w, zwłaszcza priorytecie nr 2 pn. ”Zwiększenie zdolności dostosowawczej pracowników i przedsiębiorstw” znalazły się zadania rozwiązujące problemy mieszkańców obszarów wiejskich oraz pracodawców działających na tym terenie. Jako samorząd rolniczy wnosimy o preferowanie programów i projektów przyczyniających się do zwiększenia i rozszerzenia następujących deficytowych kwalifikacji i uprawnień oraz kursów:  operator-mechanik sprzętu rolniczego, kombajnista, traktorzysta, itp. dla osób, które ukończyły naukę. Ponadto  organizację powyższych kursów i otrzymanie uprawnień dla uczniów szkół rolniczych, by absolwenci tychże mieli lepszą sytuację wyjściową po ukończeniu szkoły na rynku pracy – mówi Małgorzata Pałys, dyrektor Biura  Lubuskiej Izby Rolniczej.
POWIĄZANE

Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegor...

Koszty organizacji Dni Konia Arabskiego oraz aukcji koni "Pride of Poland" w Jan...

Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył wczoraj w uroczystości otwarcia w Lublin...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę