cts_ptak_10317

10-cio lecie strusiarstwa w Polsce

11 czerwca 2003

Pierwszą fermę strusi afrykańskich liczącą wówczas 20 ptaków, założyli Jan i Stanisław Armatowscy w 1993 roku w Garczynie koło Kościerzyny. Od tego czasu strusie fermy rozwijają się dynamicznie, a grono osób zamierzających rozpocząć hodowlę nie maleje. Z okazji dziesięciolecia strusiarstwa w Polsce w Mirosławiu koło Ujścia w woj. wielkopolskim odbędzie się w dniach 27-29. 06.2003 r. Międzynarodowe Sympozjum.

Międzynarodowe Sympozjum odbędzie się pod hasłem – "Praktyczne aspekty technologii chowu i hodowli strusi". Wykłady w języku polskim i rosyjskim wzbogacone zostaną warsztatami hodowlano-weterynaryjnymi. Sympozjum odbędzie się w Klubie Hodowców Strusi przy Fermie Strusi Afrykańskich w Mirosławiu koło Ujścia w woj. wielkopolskim.

Organizatorami spotkania są : Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk, Wschodnioeuropejskie Konsorcjum Towarowe S. A. oraz Klub Hodowców Strusi. Patronat honorowy nad imprezą objął Polski Związek Hodowców Strusi. 

Zgodnie z programem Międzynarodowego Sympozjum, jego pierwszy dzień – piątek 27.06. – jest przeznaczony na zapoznanie uczestników z aktualną sytuacją w hodowli strusi w Polsce i na świecie. Sobotni cykl wykładów, przewidziany jako wystąpienia gości z Litwy, Łotwy, Czech, Rosji i Ukrainy, zakończy propozycja utworzenia Wschodnioeuropejskiego Klubu Hodowców Strusi. Ostatni dzień Sympozjum zaplanowany został jako warsztaty hodowlano-weterynaryjne. W programie między innymi rozbiór tuszy na żywo, a następnie prelekcje na temat budynków i wybiegów dla strusi, funkcjonowania ferm satelitarnych, znakowania strusi, nakładania i świetlenia jaj, pomocy podczas klucia i postępowania z pisklętami po wylęgu. Będzie także mowa o zasadach profilaktyki w hodowli strusi, badaniach klinicznych ptaków, pobieraniu leków i materiału do badań laboratoryjnych oraz o łapaniu i transporcie ptaków. 

Szczegółowy program imprezy, a także formularz zgłoszeniowy w formatach MS Word oraz RTF można znaleźć na stronie www.wkt.pl


POWIĄZANE

Pojawienie się w tym roku pierwszych przypadków grypy ptaków w USA spowodowało, ...

Komisja Europejska zastosowała ograniczenia w handlu drobiem i produktami drobio...

Dzisiaj upływa 12 tygodni od początku obowiązywania rozporządzenia Ministra Roln...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę