Chcą do Grajewa

9 maja 2003

Zambrów. Rada Nadzorcza Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej podjęła w środę decyzję o połączeniu ze spółdzielnią "Mlekpol" w Grajewie. Według prezesa OSM jest to działanie w ramach regionalnej konsolidacji rynku mleczarskiego.

- Zmusza nas do tego ogromna konkurencja na rynku mleczarskim - powiedział Tadeusz Walesieniuk, prezes zambrowskiej spółdzielni. - Wspólne działanie wykluczy wewnętrzną konkurencję i wzmocni naszą pozycję w rozmowach z wielkimi sieciami dystrybucyjnymi. Obniżone zostaną także koszty administracyjne. Ujednolicona będzie, po połączeniu, cena skupu mleka.

Proces konsolidacji branży mleczarskiej, według Walesieniuka, odbywa się w skali regionu podlaskiego. Zaawansowane są jakoby rozmowy między władzami spółdzielni mleczarskich w sprawie utworzenia spółdzielczej struktury holdingowej, obejmującej wszystkie mleczarnie w województwie.

Jak dotąd liderem działań konsolidacyjnych jest grajewski "Mlekpol", do którego dołączyły już spółdzielnie z Kolna, Ełku, Mrągowa i Sejn. Według prezesa grajewskiego kolosa, Edmunda Borawskiego, na dalsze decyzje w sprawie fuzji z Zambrowem wpływ będzie miała obecna sytuacja ekonomiczna zambrowskiej mleczarni.


POWIĄZANE

Naukowcy SGGW chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przedsiębiorcam...

Przy ZPM Mrągowo powstaje najnowocześniejszy Zakład Produkcji Sproszkowanych Wyr...

Polska Izba Mleka planuje przekazanie stanowiska polskiego przemysłu mleczarskie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę