OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Chiny: Fonterra dopina formalnie porozumienie o joint-venture z Beingmate

3 listopada 2015
Producent żywności dla dzieci i niemowląt Beingmate porozumiał się w sprawie sposobu działania spółki joint-venture. Pierwszym aktem nowej spółki będzie odkupienie zakładu w Darnum, w Australii należącej do Fonterry. Pozwoli to na otwarcie globalnego partnerstwa z Chińczykami.

Zapewni ono dopływ najwyższej jakości produktów na rynek odżywek dla niemowląt i matek karmiących dzieci. Zapotrzebowanie ma być zaspokajane w razie potrzeb dodatkowo przez zakłady Fonterry w Nowej Zelandii i Europie. 51% udziałów ma strona chińska.

Nowozelandczycy kontrolują zaś oprócz 49% udziałów także proces produkcji. Fonterra sprzedaje na chińskim rynku także produkty dla niemowląt marki Anmum.

Fonterra w ramach budowania związku z Beingmate zakupiła w marcu 2015 roku 18,8% udziałów w Beingmate, a w sierpniu zadecydowano o zawiązaniu globalnego sojuszu.

POWIĄZANE

Spółdzielnia Mleczarska Ryki, jeden z wiodących producentów serów dojrzewających...

Przyspieszone tempo wdrażania regulacji CSRD (Corporate Sustainability Reporting...

Małgorzata Cebelińska, Wiceprezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, wzię...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę