Mleko z Łowicza w Rosji i Chinach

3 grudnia 2015
Mleko z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu  znane jest nie tylko w Polsce , ale również z powodzeniem zdobywa rynki zagraniczne.
- Ponad 20 % produkcji wytwarzanej w naszych zakładach  sprzedawane jest poza granice Polski. Dostarczamy nasze produkty do krajów unijnych jak i do krajów trzecich. Nasze wyroby eksportujemy  ni to w różnych ilościach między innymi do Rosji , Chin, Kazachstanu, RPA, Mauretanii czy Stanów Zjednoczonych. Najważniejszymi obecnie dla nas rynkami zbytu są Chiny i Rosja – mówi Jan Dąbrowski, prezes OSM Łowiczu.
W łowickiej mleczarni nie produkuje się tylko mleko , ale również szereg innych wyrobów spożywczych, które dostępne są sklepach rozsianych w całej Polsce
- Kupujemy i przerabiamy w tej chwili półtora miliona  mleka dziennie. Produkowanych jest ponad 250 różnego rodzaju wyrobów między innymi mleko w kartonach, śmietanka w kartonach, śmietanka do kawy, jogurty naturalne, kefiry, twarogi, twarożki  czy różne gatunki żółtego sera – informuje prezes Dąbrowski
Produkty  OSM w Łowiczu dostępne są w całej Polsce pod markami  ,,łowickie, Łowicz, Opti fresk, Opti life, TSM, MONA, Capriola, Feliada, Łowicki aksamitny, Jogser, Mleczgal, Kalisz’’.


POWIĄZANE

Od drugiej połowy dziesiątego miesiąca 2016 roku ceny masła w UE utrzymywały się...

Eksperci przewidują, że rok 2017 będzie zdecydowanie lepszy i stabilny dla sekto...

Europejski System Handlu Emisjami (EU ETS) został zatwierdzony podczas sesji ple...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę