Advertisement

Rosjanie chcą blokowac polskie mleko

30 sierpnia 2006

Rosjanie chcą zablokować eksport polskiego mleka. Branża mleczarska, która ze sprzedaży towarów za granicę żyje, załamuje ręce. Ta informacja podana na wczorajszej konferencji prasowej wicepremiera i ministra rolnictwa zmroziła całą branże mleczarską w kraju.

Byłby to kolejny po embargu na mięso i artykuły roślinne – zakaz sprzedaży polskiej żywności na teren Federacji Rosyjskiej. Plotki o możliwym jego wprowadzeniu pojawiały się od kilku tygodni, ale dopiero teraz groźba została oficjalnie potwierdzona. Branża mleczarska apeluje do władz o jak najszybsze działania.

Wartość eksportu polskich artykułów mleczarskich w zeszłym roku wyniosła prawie miliard euro. Z tego do Rosji sprzedaliśmy towar za niecałe 50 milionów euro. Ale eksperci podkreślają, że to rynek bardzo perspektywiczny. Ewentualne embargo będzie tym bardziej bolesne, że podobny zakaz został wprowadzony trzy lata temu.

Branża mleczarska wraz z inspekcją weterynaryjną włożyły dużo wysiłku, aby Moskwa zgodziła się wznowić eksport dla 35 mleczarni. Teraz cała praca może pójść na marne.


POWIĄZANE

Zarząd i Rada Nadzorcza Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu na swoim os...

Od środy we Włoszech na każdym opakowaniu produktów nabiałowych musi znajdować s...

Europejskie mleczarstwo a światowa konkurencja – umowy o wolnym handlu, Brexit i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę