Azoty_Kedzierzyn_4_04_16
Ptak_17.11.16

Wnioski o limity w ramach kwoty mlecznej do końca października

4 września 2003

Do końca października Agencja Rynku Rolnego przyjmuje wnioski od producentów mleka dotyczące przyznania limitów produkcyjnych w ramach kwoty mlecznej. Przypomniał o tym prezes Agencji Zbigniew Izdebski.

Prezes Agencji powiedział, że wnioski które wpłynęły stanowią około 20 % spodziewanej liczby wniosków, dotyczą natomiast 35 % wynegocjowanej z Unią kwoty mlecznej, która wynosi 8,5 miliona ton. Kwota dotyczy mleka w obrocie handlowym, jej przekroczenie grozi nałożeniem kar na kraj, który wyprodukował więcej mleka.
 
Również do końca października zakłady przetwórstwa mięsnego mają zostać ocenione przez inspekcje weterynaryjną. Wiceminister rolnictwa Jerzy Pilarczyk, powiedział, że inspektorzy mają zakładom wytknąć uchybienia w przystosowaniu do spełnienia norm unijnych. 
 
Wiceminister dodał, że lekarze weterynarii otrzymali przypomnienie, iż jeśli zakłady nic nie robią z zakresie przystosowania do obowiązujących wymogów sanitarno weterynaryjnych to powinna zostać wydana decyzja o wstrzymaniu produkcji. Wiceminister dodał, że chodzi oto, by Polski nie dotknęły sankcje za niedostosowanie do wymogów , co mogłoby odbić się również na zakładach które wszystkie normy spełniają.


POWIĄZANE

W środę, 16.11.2016 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, podczas ceremonii otwa...

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach, jako jeden z czołowych producentów ...

2 listopada 2016 r. władze malezyjskie poinformowały o dopuszczeniu do eksportu ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę