Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

Rajmund Lira – portret dealera Sano

23 stycznia 2002

Rajmund Lira – portret dealera Sano

Współpraca z Sano daje znakomite efekty!

W każdym rodzaju produkcji decyduje przede wszystkim człowiek, a dopiero później technika, maszyny, urządzenia. Dlatego największym kapitałem Sano są przedstawiciele, dealerzy, hodowcy, którzy już od wielu lat współpracują z Sano. Jednym z autoryzowanych dealerów, posiadających także własną mieszalnię i zajmującym się produkcją brojlerów jest Rajmund Lira z Bielewa. 

Wszechstronna działalność i prowadzenie wielu kierunków produkcji na pewno nie jest jeszcze powszechne dla obrazu polskiego rolnika. Rajmund Lira – absolwent w 1989 roku Technikum Rolniczego w Grabonogu, a później w 1994 roku Wydziału Zootechnicznego Akademii Rolniczej w Poznaniu – przejął po skończeniu studiów od ojca typowe gospodarstwo o powierzchni 18 ha, nastawione na produkcję świń. Ponieważ jak na młodego absolwenta uczelni przystało, należało dobrze spożytkować zdobytą wiedzę, stąd duże zainteresowanie nowościami i pierwszy kontakt z premiksami Sano stosowanymi w żywieniu świń. Ponieważ uzyskiwane rezultaty były znakomite, a zainteresowanie premiksami Sano dość duże, dlatego Rajmund Lira postanowił też rozprowadzać premiksy Sano.

Ponieważ wielu hodowców było zainteresowanych nie tylko samymi premiksami, ale także koncentratami i gotowymi mieszankami, stąd też powziął decyzję o uruchomieniu mieszalni, która dzięki wysokiej jakości produkowanych pasz z roku na rok stale zwiększa produkcje. Przed czterema laty Rajmund Lira wybudował także nowoczesny kurnik o obsadzie 20.000 brojlerów, a w tym roku zakończono też budowę drugiego kurnika o obsadzie 25.000 sztuk. Wraz z rozpoczęciem produkcji brojlerów i rozbudową mieszalni zrezygnowano z tuczu świń, a budynki zostały wykorzystane na magazyn.

Współpraca z Sano zawsze się opłaca

Sano, to nie tylko premiksy i preparaty mlekozastępcze, ale także wiele informacji uzyskiwanych na organizowanych przez Sano wykładach, szkoleniach, wyjazdach studyjnych. Do tego dochodzi bieżąca współpraca z najbardziej doświadczonym przedstawicielem Sano Tadeuszem Śmichurskim, od którego można uzyskać wiele praktycznych wiadomości. 

Wiadomo, że początkową sprzedaż zresztą jak każdy dealer Sano, Rajmund Lira mógł liczyć jedynie w kilogramach. Później pojawiły się tony, a dzisiaj można mówić już o kilku TIR-ach. Oczywiście miesięcznie! Ponad 20 punktów sprzedaży stale współpracuje z mieszalnią, która też zaczynała skromnie od niewielkich ilości i wąskiego asortymentu. Dzisiaj natomiast produkowane są mieszanki i koncentraty dla wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich, które na życzenie klienta mogą być też dostarczone luzem, a także w formie granulowanej. Wysoka jakość i opłacalność produkcji sprawiają, że zarówno premiksy Sano jak i pasze z mieszalni „Lira" skutecznie konkurują z każdą firmą na rynku, co na pewno przynosi nie tylko dużą satysfakcję, ale także pozwala śmiało patrzeć w przyszłość.
(rk)


POWIĄZANE

Działająca w województwie podlaskim firma zajmująca się zaopatrzeniem indywidual...

Nowoczesną wytwórnię pasz otwarto w sobotę w Pile; należy ona do spółki Polskie ...

Od 2017 r. nie będzie dopłat do malin, natomiast cała powierzchnia upraw buraków...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę