aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

BASF buduje w Polsce swoją największą w Europie fabrykę katalizatorów

3 grudnia 2015

  • Inwestycja w wysokości 150 milionów euro
  • Ponad 400 nowych miejsc pracy
  • Dwukrotny wyrost zdolności produkcyjnej w Europie
  • Wzrost zapotrzebowania na katalizatory m.in. w związku z rozporządzeniami EURO 6 i Euro VI
  • Rozpoczęcie produkcji w 2014 i dalsza rozbudowa zakładów do 2016

BASF inwestuje około 90 milionów Euro w pierwszym etapie budowy zakładów produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia. Budowę zakładów o ogólnej powierzchni 40.000 m2 – to największa fabryka katalizatorów BASF w Europie – firma rozpocznie jeszcze przed końcem 2012 roku. Produkcja w nowych zakładach ruszy w pierwszym kwartale 2014 roku. Do 2016 roku, kiedy uruchomione zostanie wszystkie dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów Euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób.
„Ta inwestycja jest wspaniałym wkładem w zwiększającą się obecność BASF w Polsce. Cieszę się, że możemy zaoferować niezwykle atrakcyjne miejsca pracy dla wielu polskich pracowników  i sprowadzić tu bardzo innowacyjną produkcję”, powiedział Dirk Elvermann, prezes zarządu BASF Polska.

„Zaostrzenie europeiskich standardów emisji spalin takich jak rozporządzenia EURO 6 i Euro VI  sprawiają, że zapotrzebowanie na nowoczesne systemy redukcji spalin rośnie. Dzięki podwojeniu naszej zdolności produkcyjnej będziemy mogli również w przyszłości spełnić rosnące oczekiwania naszych klientów”, wyjaśnia Rui Goerck, Senior Vice President, Mobile Emissions Catalysts w BASF.
W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair®.
„Polska jest dla BASF atrakcyjna inwestycyjnie przede wszystkim ze wzgędu na jej centralne położenie w Europie i pozytywny rozwój gospodarczy. Obecna inwestycja pozwoli nam umocnić naszą pozycję na polskim rynku jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań“, powiedział Dr Joachim Meyer, szef BASF na Europę Centralną.  
Oprócz inwestycji w budowę nowej fabryki w Polsce BASF rozbudowuje i modernizuje obecnie również swoje zakłady produkcji katalizatorów w Nienburgu, w Niemczech. „Nowa fabryka uzupełni nasza produkcję w Europe i pozwoli na jej większe zróżnicowanie  geograficzne. Mając dwa tak duże zakłady produkcji katalizatorów w Europie będziemy w stanie zwiększyć wydajność naszych procesów produkcyjnych, spełnić oczekiwania naszych klientów i osiągnąć cele wzrostu, jakie sobie założyliśmy“, powiedział Xavier Susterac, Vice President, Mobile Emissions Catalysts Europa w BASF.

O Dziale Katalizatorów firmy BASF
Dział Katalizatorów firmy BASF jest światowym liderem w zakresie dostaw katalizatorów środowiskowych i przemysłowych. Grupa posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie rozwoju technologii chroniących powietrze, którym oddychamy; produkcji paliw zasilających nasz świat i zapewnienia wydajnej produkcji szerokiej gamy chemikaliów, tworzyw sztucznych i innych produktów włącznie z zaawansowanymi materiałami akumulatorowymi. Wykorzystując nasze najlepsze w branży działy badań i rozwoju, pasję dla innowacji i dogłębną wiedzę z zakresu metali szlachetnych i nieszlachetnych, dział Katalizatorów firmy BASF rozwija unikalne rozwiązania, które przyczyniają się do sukcesów naszych klientów. Więcej informacji o dziale Katalizatorów firmy BASF w internecie pod adresem www.catalysts.basf.com.





POWIĄZANE

Okres letni jest odpowiedni dla rozpoczęcia upraw. Wiele warzyw możecie zasiać n...

Łączna powierzchnia uprawy kukurydzy w Polsce w roku 2023 przekroczyła 1,8 mln h...

Ochrona fungicydowa  stała się podstawowym zabiegiem w agrotechnice uprawy zbóż ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę