Ptak_mega_22.11
Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

Droższa pszenica, tańszy jęczmień

21 maja 2003

W minionym tygodniu na podlaskich targowiskach można było zaobserwować wzrost cen pszenicy i żyta. Tańszy był jęczmień i ziemniaki. Natomiast w przypadku owsa i mieszanki zbożowej nie było jednoznacznej tendencji - wzrostowej bądź spadkowej.

Cena pszenicy wzrosła w siedmiu miejscowościach, a w dwóch była niższa niż przed tygodniem. Najtaniej pszenicę można było kupić w Sokółce (49 zł). Najwięcej trzeba było zapłacić w Kolnie i Knyszynie (60 zł) oraz w Szczuczynie (55-60 zł).

Żyta zabrakło w dwóch miejscowościach – w Bielsku Podlaskim i Zambrowie. Na pięciu targowiskach cena tego zboża była wyższa niż przed tygodniem. Natomiast tylko w dwóch miejscowościach żyto można było kupić taniej. Najniższą cenę odnotowano w Siemiatyczach i Ciechanowcu (36 zł). Najwyższą natomiast w Kolnie (42 zł).

Jęczmień był tańszy niż przed tygodniem (w pięciu miejscowościach jego cena spadła, wzrosła w jednej). Na poszczególnych targowiskach cena tego zboża różniła się znacznie. Na przykład w Sokołach można było je kupić już za 37,5 zł, podczas gdy w Kolnie trzeba było zapłacić 60 zł.

Cena owsa spadła na trzech targowiskach, ale również na trzech wzrosła. Najtaniej zboże to można było kupić w Ciechanowcu (34 zł). Natomiast najwięcej trzeba było zapłacić w Szczuczynie (50-55 zł) i Kolnie (54 zł). Również nie było widać wyraźnych tendencji wzrostowych bądź spadkowych w przypadku cen mieszanki zbożowej. Wahały się one od 38 zł w Ciechanowcu do 55-58 zł w Knyszynie.

Na znacznej większości targowisk handlowano również ziemniakami. W pięciu miejscowościach ich cena była niższa niż przed tygodniem. Najtaniej ziemniaki można było kupić w Siemiatyczcach (12 zł) oraz w Kleszczelach i Suchowoli (10-15 zł).
Prosięta sprzedawano na wszystkich podlaskich targowiskach. Najniższą cenę odnotowano w Zambrowie (80 zł za parę). Natomiast najwyższą w Bielsku Podlaskim (140-180 zł za parę).

Na większości targowisk handlowano również krowami. Cena wahała się od 800 zł do 1800 zł. Za krowę z cielęciem trzeba było zapłacić 2 tys. zł. Natomiast ceny cieląt wahały się od 4 zł/kg do 6 zł/kg.

Konia można było nabyć tylko w Szczuczynie. Cena wahała się od 3 ,5 tys. zł do 6 tys. zł.


POWIĄZANE

100 mln zł trafi do rolników poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych. Pomoc je...

Służby statystyczne francuskiego Ministerstwa Rolnictwa w ostatnim czasie skoryg...

Kraje unijne są drugim co do wielkości po Chinach producentem gruszek na świecie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę