Europejska współpraca

12 maja 2004

Milion ton soli potasowej w ciągu dziesięciu lat współpracy dostarczyła do Zakładów Chemicznych „POLICE” SA niemiecka firma K + S KALI GmbH, jubileusz współpracy zbiegł się w czasie z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Z tej okazji w niemieckim Zielitz, gdzie mieści się kopalnia soli potasowej spotkali się przedstawiciele Zarządu i kierownictwa pionu handlowego Z.Ch. „POLICE” SA oraz dyrekcji K+S KALI GmbH.

Jak ocenili przedstawiciele Z.Ch. „POLICE” SA - milionowa tona i integracja Polski z Unią Europejską jest symbolicznym podsumowaniem dziesięcioletnich kontaktów obu firm.

- Przedstawiciele obu firm umówili się, że dołożą starań, aby kolejną milionową tonę można było świętować znacznie wcześniej niż za dziesięć lat – zrelacjonował Piotr Wachowicz Rzecznik Prasowy Z.Ch. „POLICE” SA.

Kali und Salz jest podstawowym dostawcą soli potasowej dla Z.Ch. „POLICE” SA. Decyduje o tym przede wszystkim utrwalone przez lata współpracy partnerskie podejście obu firm do prowadzonego biznesu i optymalne warunki logistyczne umożliwiające łatwy transport surowca drogą kolejową i wodną.

- Lokalizacja Z.Ch. „POLICE” SA ma szczególne znaczenie w tych kontaktach. Fakt przystąpienia do Unii i formalne zniesienie granic oznacza możliwość większego wykorzystywania transportu wodnego, a to z kolei oznacza poprawę logistyki dostaw, również z punktu widzenia innych dostawców – powiedział P. Wachowicz.

POLICE wykorzystują sól potasową do produkcji nawozów wieloskładnikowych.

Kali und Salz pierwszą kopalnię soli otworzyła na terenie Niemiec w 1856 roku. Na przestrzeni lat zmieniały się sposoby wydobycia jak i sama struktura firmy. Po ponad 100 latach funkcjonowania swą działalność opiera na wydobyciu i produkcji soli potasowej.


POWIĄZANE

W dniu 15 lutego bieżącego roku ukazało się rozporządzenie nr 2017/255 wpisujące...

Agenda Komisji DG Agri w szacunkach z 26 stycznia 2017 r. ocenia produkcję surow...

Producenci cukru przedstawili plantatorom buraków cukrowych warunki umów na dost...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę