cts_ptak_10317

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje

24 kwietnia 2008
W związku z intensyfikacją wiosennych zabiegów ochrony roślin Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina , iż  zgodnie z obowiązującymi przepisami, do ochrony upraw można stosować jedynie środki ochrony roślin dopuszczone do obrotu na podstawie zezwoleń wydanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nabyte wyłącznie w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach, w uprawnionych do tego punktach sprzedaży.
 
Jedynie stosownie takich produktów, ściśle z zaleceniami etykiety-instrukcji stosowania gwarantuje skuteczną ochronę upraw, bezpieczeństwo osób je stosujących oraz bezpieczeństwo produkowanej żywności. 
 Jednocześnie przestrzegam przed zastosowaniem środków ochrony roślin pochodzących z nieznanych źródeł. Zastosowanie nieoryginalnego, podrobionego środka, a tym samym substancji chemicznych o nieznanym pochodzeniu i składzie może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt lub środowiska, jak również może powodować straty materialne wynikające z uszkodzenia lub zniszczenia chronionych upraw – mówi Tadeusz Głogowski, Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa
 
Dlatego też aby ustrzec się przed możliwością nabycia podrobionych środków ochrony roślin, nie należy nabywać tych produktów w przypadkowych miejscach np. na targowiskach, w punktach sprzedaży obwoźnej. Dokonywanie zakupu powinno odbywać się jedynie w miejscach pozostających pod stałą kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
 
O ewentualnych przypadkach zakupu czy posiadania nieoryginalnych środków ochrony roślin lub stwarzających takie podejrzenie prosimy o informowanie najbliższej jednostki organizacyjnej Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Adresy jednostek organizacyjnych PIORIN znajdują się na stronie www.piorin.gov.pl – dodaje Tadeusz Głogowski.POWIĄZANE

W kwietniu ukaże się adresowany do polskich winiarzy podręcznik "Ochrona winoroś...

Dnia 9 lutego br. USDA opublikowało comiesięczne szacunki oraz prognozy zbiorów ...

Agenda Komisji DG Agri opublikowała kwartalny, tym razem „zimowy”, krótkotermino...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę