Advertisement

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje

24 kwietnia 2008
W związku z intensyfikacją wiosennych zabiegów ochrony roślin Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina , iż  zgodnie z obowiązującymi przepisami, do ochrony upraw można stosować jedynie środki ochrony roślin dopuszczone do obrotu na podstawie zezwoleń wydanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nabyte wyłącznie w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach, w uprawnionych do tego punktach sprzedaży.
 
Jedynie stosownie takich produktów, ściśle z zaleceniami etykiety-instrukcji stosowania gwarantuje skuteczną ochronę upraw, bezpieczeństwo osób je stosujących oraz bezpieczeństwo produkowanej żywności. 
 Jednocześnie przestrzegam przed zastosowaniem środków ochrony roślin pochodzących z nieznanych źródeł. Zastosowanie nieoryginalnego, podrobionego środka, a tym samym substancji chemicznych o nieznanym pochodzeniu i składzie może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt lub środowiska, jak również może powodować straty materialne wynikające z uszkodzenia lub zniszczenia chronionych upraw – mówi Tadeusz Głogowski, Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa
 
Dlatego też aby ustrzec się przed możliwością nabycia podrobionych środków ochrony roślin, nie należy nabywać tych produktów w przypadkowych miejscach np. na targowiskach, w punktach sprzedaży obwoźnej. Dokonywanie zakupu powinno odbywać się jedynie w miejscach pozostających pod stałą kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
 
O ewentualnych przypadkach zakupu czy posiadania nieoryginalnych środków ochrony roślin lub stwarzających takie podejrzenie prosimy o informowanie najbliższej jednostki organizacyjnej Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Adresy jednostek organizacyjnych PIORIN znajdują się na stronie www.piorin.gov.pl – dodaje Tadeusz Głogowski.POWIĄZANE

Wiosenne przymrozki spowodowały duże straty w sadach, najbardziej ucierpiały cze...

Jabłka i banany są najpopularniejszymi w sprzedaży detalicznej owocami na rynku ...

Ceny zbóż do jesieni lekko wzrosną w porównaniu do cen z poprzedniego roku, a na...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę