cts_ptak_10317

KSC wydaje akcje

14 lipca 2004

Krajowa Spółka Cukrowa rozpoczęła wydawanie 180 mln bezpłatnych akcji koncernu swoim pracownikom i plantatorom. Na razie dostało je około 550 pracowników i rolników związanych z cukrowniami Borowiczki i Kruszwica. W pozostałych cukrowniach wydawanie akcji potrwa do końca roku.

Zgodnie z ustawą o regulacji rynku cukru plantatorom i pracownikom przysługuje po 15% darmowych akcji. Oznacza to, że otrzyma je 11 tys. pracowników i prawie 90 tys. plantatorów. Akcje te warte są 180 mln zł. - Pozostaje jedynie wierzyć, że plantatorzy otrzymując te akcje będą również bardzo dbali o tą spółkę już jako właściciele - mówi Stanisław Stec z Komisji Finansów Publicznych.

Na razie martwią się oni jednak czy akcje te będą sprawiedliwie - to znaczy według wielkości dostaw - rozdzielone. Krajowa Spółka Cukrowa w trakcie ich wydawania jasno określiła te zasady. Otrzymane akcje ich właściciele będą mogli sprzedać tylko innym pracownikom lub plantatorom powiązanym ze spółką. Ma to być gwarancją, że akcje nie trafią w ręce konkurencji. Dla plantatorów bardziej istotne jest jednak to czy Krajowa Spółka Cukrowa będzie jeszcze za rok istniała i czy w kolejnej kampanii na czas dostaną pieniądze za buraki.


POWIĄZANE

Agenda Komisji DG Agri opublikowała kwartalny, tym razem „zimowy”, krótkotermino...

Na giełdzie Euronext w Paryżu pszenica w kontrakcie majowym przez tydzień straci...

Do listy towarów, których przepływ będą monitorować skarbowi urzędnicy, dopisany...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę