Mniej truskawek, dużo malin.

21 lipca 2004

Kończą się już truskawki. Wprawdzie będą dostępne w sprzedaży owoce konsumpcyjne odmian późnych lub przemiennie owocujących, ale owoce te będą dużo droższe. Teraz w sprzedaży dużo jest malin, porzeczek, agrestu. Są już tegoroczne jabłka odmian: Close (notowana już w ubiegłym tygodniu) oraz Early Geneva – od tego tygodnia w sprzedaży.

Bardzo bogata jest oferta warzyw.

Od tego tygodnia, na Rynku Hurtowym w Broniszach notowane są ceny fasoli mamut. Kilogram kosztuje 6 złotych. To najdroższa odmiana. Najtańsza jest fasolka żółta, 4 złote za kilogram, za zieloną trzeba zapłacić o 1 złoty więcej. Tanieją pomidory, cena kilograma nie przekracza 2 złotych 20 groszy. Są już w sprzedaży kabaczki i cukinia, w cenie 2 złote za kilogram.

Nieznacznie zdrożały pieczarki i kosztują teraz od 5 do 6 złotych za kilogram. Nadal można kupić ziemniaki z ubiegłorocznej produkcji. Cena młodych i starych ziemniaków jest taka sama, od 48 do 55 groszy za kilogram. Ziemniaki sprzedawane są w opakowaniach piętnasto i trzydziestokilogramowych.

Dużo jest borówki amerykańskiej. Teraz w sprzedaży są odmiany wczesne: Earliblue, Duke, Sparta. W początkach sierpnia powinna pojawić się odmiana Bluecrop, Bluray, Herbert. Kilogram borówki amerykańskiej kosztuje od 20 do 25 złotych. Najmniejsze dostępne opakowanie to 250 gram. W opakowaniach 50 gram i 100 gram sprzedawane są poziomki pochodzące z plantacji. Cena mniejszego opakowania to 4 złote.

W pojemnikach po pół kilograma lub ¾ kilograma można dostać porzeczki przeznaczone do konsumpcji. Cena porzeczek czarnych to 2,5 złote za pojemnik. Dużo jest agrestu i malin. Cena kilograma malin nie przekracza 4 złotych.

Obok importowanych brzoskwiń są już owoce krajowe. Cena brzoskwiń, tak krajowych jak i importowanych nie przekracza 5 złotych za kilogram. Znacznie tańsze od importowanych są krajowe morele. Za dorodne morele krajowe płaci się po 4 złote za kilogram podczas gdy owoce importowane są dwukrotnie droższe.

Krajowe śliwki kosztują od 1 do 2 złotych za kilogram.


POWIĄZANE

Stan zasiewów ozimin w krajach półkuli północnej generalnie oceniany jest jako d...

Według danych IERiGŻ w 2015 roku produkcja jabłek w Polsce wyniosła 3,17 mln ton...

Pewnie nie raz zastanawialiście się, co zrobić, by wprowadzić prawidłowe nawyki ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę