cts_ptak_10317

Przyszłość polskiego sadownictwa

15 grudnia 2006

W Centrum Kongresowym Akademii Rolniczej w Lublinie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 15 grudnia odbywać się będzie międzynarodowa konferencja ,,Przyszłość polskiego sadownictwa’’. W konferencji uczestniczyć będą sadownicy pracownicy naukowi i dziennikarze nie tylko z Polski ale również z Francji i Austrii.

Jak zapewniają organizatorzy – z Akademii Rolniczej w Lublinie ze szczególnym zainteresowaniem warto wysłuchać referatów zagranicznych ekspertów , którzy wskażą na problemy branży sadowniczej i sposoby ich rozwiązywania na przykładzie własnych krajów. Głos zabierać będzie miedzy innymi dyrektor Instytutu Sadownictwa w Anders (Francja) oraz dyrektor Sadowniczej Stacji doświadczalnej w Haidegg (Austria) , a także eksperci z TRSK w Lublinie i IERiGŻ w Warszawie Ponadto Jan Krzysztof Ardanowski , podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawi Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, ponieważ tam też znajdują się środki finansowe dla sadowników , przetwórców i szkółkarzy. Podczas trwania konferencji czynna będzie wystawa środków do produkcji. Natomiast wydawnictwa ogrodnicze będą oferowały swoje czasopisma i ksiązki fachowe.

Konferencja częściowo jest finansowana ze środków : Działania ,,Pomoc techniczna Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2004 – 2006.


POWIĄZANE

W ostatnich dziesięcioleciach znaczenie kukurydzy znacznie wzrosło. Oprócz trady...

Jak poinformował Ukraiński Urząd Statystyczny, w minionym roku znacznie wzrosły ...

W kwietniu ukaże się adresowany do polskich winiarzy podręcznik "Ochrona winoroś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę