cts_ptak_10317

Sprzedaż pszenicy na eksport z zapasów interwencyjnych ARR

3 czerwca 2005

25,7 tys. t pszenicy sprzedała ARR z zapasów interwencyjnych na eksport w kolejnym przetargu.

Złożone oferty opiewały na zakup blisko 70 tys. t pszenicy Ceny zakupu zgłoszone przez przedsiębiorców wynosiły od 89,07 do 90,04 euro/t. Komisja Europejska zaakceptowała najwyższe oferowane ceny.

Oferty na kolejny przetarg można składać do czwartku 9 czerwca 2005 r. do godz. 9.00

Wywóz dotyczy ok. 93 tys. ton pszenicy do krajów trzecich, czyli poza Unię Europejską za wyjątkiem krajów: Albanii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii, Chorwacji, Liechtensteinu, Rumunii, Serbii i Czarnogóry oraz Szwajcarii.

Termin składania ofert w następnym przetargu częściowym, wygasa w każdy czwartek o godz. 9.00, (czasu brukselskiego). Ostatni przetarg częściowy, wygasa w dniu 23 czerwca 2005 r. o godz. 9.00 (czasu brukselskiego).
W ofercie zakupu zbóż przedsiębiorcy określają cenę, w jakiej chcą kupować pszenicę z zapasów interwencyjnych ARR.

Podobne przetargi na sprzedaż pszenicy z zapasów interwencyjnych na eksport poza Unię Europejską są organizowane w Austrii, Czechach, na Węgrzech, na Litwie oraz na Słowacji.
W Czechach złożono oferty na zakup 75,9 tys. ton pszenicy, po cenie 94,18 – 94,48 euro/t. Komisja zaakceptowała sprzedaż. Na Litwie przedsiębiorcy chcieli kupić 35,5 tys. t pszenicy po 89,5 euro/t. Komisja nie zaakceptowała tych ofert. Na Słowacji z magazynów interwencyjnych na eksport sprzedano 39,9 tys. t pszenicy po 94,23 euro/t. Oferty złożone w Austrii nie zostały zaakceptowane, a przedsiębiorcy oferowali zakup pszenicy po 87,4 euro/t. Na Węgrzech przedsiębiorcy złożyli oferty zakupu z magazynów interwencyjnych 55,2 tys. t pszenicy po cenie od 90,10 do 91,35 euro/t. Komisja Europejska zaakceptowała sprzedaż 29,7 tys. t po 91,35 euro/t.

Agencja Rynku Rolnego administruje Wspólną Polityką Rolną Unii Europejskiej. Przetarg został ogłoszony na podstawie Rozporządzenia Komisji (WE) NR 461/2005 z dnia 21 marca 2005 r.


POWIĄZANE

W kwietniu ukaże się adresowany do polskich winiarzy podręcznik "Ochrona winoroś...

Dnia 9 lutego br. USDA opublikowało comiesięczne szacunki oraz prognozy zbiorów ...

Agenda Komisji DG Agri opublikowała kwartalny, tym razem „zimowy”, krótkotermino...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę